El Örgüsü Gelin Şalı

El Örgüsü Gelin Şalı

El emeği ile yapılmış ürünlere verilen değer gün geçtikçe artmaktadır ve bununla beraber de kullanım alanı giderek çoğalmaktadır. Giyim sektöründe son zamanlarda daha sık kullanılmaya başlanmıştır.

Özellikle de kış ve sonbahar gelinlerinin en çok kullandığı aksesuarlar hiç şüphesiz ki el örgüsü şallardır. Gelin şalları daha çok krem ve beyaz renkler kullanılarak örülmektedir. Ancak siz dilerseniz renkli olarak da yapabilirsiniz. Gelin şallarının şiş ile yapılanları olsa da daha çok tığ işi örgü ile yapılanları tercih edilmektedir. Çünkü tığ işi örgü daha narin ve zarif durduğu için gelinliğin üzerinde daha güzel gözükmektedir.

Sizde el örgüsü gelin şalı yapmak isterseniz eğer ilk önce doğru ip seçimi yapmanız gerekir. Öncelikle ortaya çıkacak olan sonuçtan memnun kalmak isterseniz kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda simli iplikler ile de yaparak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

En özel gününüzde üzerinizde el örgüsü ile, el emeği ile örülmüş bir şal olsun istemez misiniz? Eskiden beridir genç kızlarının çeyizlerini süsleyen gelin şalları halen daha özenle yapılmaktadır. Gelin şallarınızı düğün günü aksesuar olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda daha sonraki zamanlarda ise günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gelin şalınızın daha şık ve zarif görünmesini sağlamak için inci, boncuk ve pullar ile de süsleyebilirsiniz. Kendiniz için yapabileceğiniz gibi sevdikleriniz içinde yapıp hediye edebilirsiniz.

Birbirinden şık ve farklı gelin şalı modelleri için sitemizdeki görselleri takip edebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. El becerisi olan ve el örgüsü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ