Canım Anne

KARPUZ MODEL PATİK YAPIM ,TIĞ İŞİ PATİK AŞAMALARI

KARPUZ MODEL PATİK YAPIM ,TIĞ İŞİ PATİK AŞAMALARI

KARPUZ MODEL PATİK YAPIM ,TIĞ İŞİ  PATİK AŞAMALARI

3.5 numara şişle 25 ilmek başlayın.32 sıra olana kadar haroşa örün.8 ilmek kesin ve beyaza geçin.2 kere gidip gelin.Bir yeşil,bir beyaz olarak örmeye devam edin.6 tane yeşil çizgi olana kadar örün.örgüyü kesin ve resimde olduğu gibi katlayıp dikin.Çizgi çizgi duran kısmın hem altını,hem üstünü dikin.Patiği ters çevirdikten sonra boğaz kısmını tığla çevirin.İki tane küçük çiçek yapıp patiğin ön kısmına dikin.

Biz videoda patiği pembe ve beyaz olmak üzere iki renkten ördük. Arzu ederseniz tek renkte örebilirsiniz. Öncelikle pembe ipliğimiz ile 25 ilmek atıyoruz. Bu örgüyü haroşa tekniği ile yapacağız. 25 ilmek attıktan sonra son kısımda ipliğimizi bağlıyoruz. Bu örgümüzde 25 sıra yukarıya kadar düz örgü yapacağız. Aynı şekilde arka sırada da 25 ilmek düz örgü öreceğiz. Bu şekilde önlü arkalı haroşalar 25 sıra yukarıya kadar düz örgü örüyoruz.

Yaklaşık 25 sıra ördükten sonra baştaki 10 ilmeği kesiyoruz. Kalan 15 ilmeği de düz olarak öreceğiz. Daha sonra arkası ve önünü 3 sıra haroşa olarak düz örüyoruz.Daha sonra beyaz renkli ipliğimizi ekliyoruz. Dikkat etmeniz gereken şey beyaz renk ile ördüklerimizde ön tarafta düz, arka tarafta ters örgü yapmamız. Beyaz renkli iple de 3 sıra örüyoruz.

Tekrar pembe ipe geçiyoruz ve önlü arkalı düz örgü ile haroşa olarak 3 sıra örüyoruz. Yani bu şekilde 4 beyaz renkli iple, 4 pembe renkli iple 3’er sıra öreceğiz. Devamı aşağıda…
Daha sonra iğne ile birleştirme işlemini yapıyoruz. Birleştirme işlemini örgümüzün ön yüzünde iken yapıyoruz. Birleştirme işlemini dikiş işi belli olmayan örgü tekniği ile yapıyoruz. Nasıl yapılacağını daha önceki videolarımızdan ve videodan görebilirsiniz.

Daha sonra ön yüzde iken öncesinde ördüğümüz pembe ve beyaz renkli kısmın uçlarına iğne ile batarak büzüyoruz. Büzme işleminden sonra karşı tarafına batarak birleştiriyoruz.

Ponponumuzu hazırlayıp videomuzdaki anlatım gibi diğer birleştirmeleri de yaptıktan sonra karpuz dilimli bebek patiğimiz hazır olmuş oluyor. İzlediğiniz ve okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın