Canım Anne

Eldivenli Bebek Hırkası anlatımı

Eldivenli Bebek Hırkası anlatımı

Eldivenli Pembe Bebek Hırkası Anlatımlı
ARKA: 61 ilmek başlanacak. Haraso olarak örgüye devam edilip beden boyu 21 cm’de kol evi oyuntusu için yanlardan 2′şer ilmek kesilip yine yanlardan I ilmek içerden içli kesimlere başlanıp üst üste 21 kere l’er ılmekli içli kesimler yapılarak bedende 15 ilmeğe düşülecek. Tepede kalan 15 ilmekte kesilerek arka parça bitirilecek.
ÖN: 43 ilmek başlanacak. Ön kemer tarafındaki 8 ilmek ve diğer yandaki 27 ilmekte hara» örgü yapılırken aradaki 8 ilmekte ilmekler düz olarak örülüp bu ilmeklerde diagram takip edilerek sıralı bükümler yapılacak. Beden boyu 21 cm’de kol evi oyuntusu için yandan 2 ilmek kesilip yine yandan 1 ilmek içerden içli kesimlere başlanıp üst üste 12 kere l’er ilmek kesilip yine yandan içli kesimlere devam edilirken bu arada yaka kenarından 16 ilmek kesilip daha sonrada her 4 sırada birde 4 kere l’er ilmek kesilirken yanda toplam 19 kere l’er ilmek içli kesim yapılıp tepede kalan 2 ilmekte kesilerek ön parça bitirilecek. Sag ön parçada aynı şekilde başlanıp ön kenar bandında alttan 16 diş haraşo olduğunda kenardan 4 ilmek içerden ilk ilik açılıp diğer iliklerde her 10 dis haraşoda bir açılarak bu ön parçada toplam 3 âdet ilik açılacak. Diğer önde yapılan sıralı işlemler tekrarlanarak örülüp bitirilecek.
ELDİVEN: Pembe iplik ile 38 ilmek başlanacak, ilmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 10 sıra lastik örülecek. Lastik örgü üzenne eflatun iplik ile düz örgüye başlanacak. 8 sıra düz örüldükten sonra kesimlere başlanacak. 8 ilmek örülüp 2 ilmek birlikte alınıp kesilecek. Tekrar 2 ilmek birlikle alınıp kesilecek 14 ilmek örülüp pes peşe her 2 İlmek birlikte alınıp kesilecek. 8 ilmek örülecek. Bu kesim üzerine 6 sıra örülüp kesimlerin üzerinde aynı şekilde kesimler yapılıp 4 sıra örüldükten sonra kesim şekline devam edilecek. Daha sonra üsl üste 4 kere
daha  kesilerek 1 sıralı olarak 7 kere kesim tekrarlanarak tepede 10 ilmeğe düşürülecek. Kalan 10 ilmekte kesilerek bitirilecek. Eldiven dikildikten sonra lastik kısmı içine ince lastik geçirilecek. Pembe iplik bükülerek eldivenlerin lastik ucuna tutturulacak.
nako örgü sitesi
resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın