Canım Anne

EN ETKİLİ GÖZLER İÇİN..

EN ETKİLİ GÖZLER İÇİN..

Dil konuştuğunda değil, gözler konuştuğunda anlamı daha fazla olur. Bir kadındır ki, o kadının gözlerinin güzelliğine şiirler yazılmıştır, bakışlarının derinliğine, manalılığına aşık olunmuştur. O yüzden en eski zamanlardan beri kadınlar, bakışlarının daha anlamlı gözükmesi için rimeller, sürmeler kullanmışlardır. Günümüzde de durum pek farklı değil, çoğu makyaj yapmayı sevmeyen kadın bile, hç değilse bir rimel ya da hafif renklendirsin diye bir fark dokunuşu yapmaktadır. Tabi ki de doğal bakışları her insanın güzeldir. Ama ufak dokunuşlarla  gözler daha etkileyici hale getirilebilir.  Daha güzel gözler için makyaj sırları nelermiş bir göz atalım.

Daha güzel gözler için makyaj sırları göz yapınıza göre uygun makyajı yapmanızdan geçmektedir. Göz kapağınızı aydınlatacak bir baz far ile başlamalısınız. Bu aydınlık sağlayacaktır. Aydınlığı katarken daha açık bir tonu kaş kemiklerine ve göz pınarlarına da uygulamalısınız. Gündüz makyajı ise çürük vişne ve şeftali tonlarını, gece ise siyah ve gri tonlarını göz kapaklarının dışına, göz kapaklarınızı gölgelendirmek için kullanabilirsiniz. Renkleri uygularken bir birinden farklı büyüklükteki fırçalar kullanmanızı öneririz. Bu şekilde, göz makyajınızı daha kolay yapabilirsiniz. Etkileyici gözler için en önemli detay ise göz kalemi yani eyelinerdan geçmektedir. Eyeliner çekerken, gözünüzün uzunluğunda bırakabilir, yukarıya doğru  ya da hem yukarıya hem aşağıya doğru kuyruk yapabilirsiniz. Eyeliner çekmek başta çok zor gibi görünebilir. Ama eyeliner çekerken göz kapağınıza küçük işaretlemeler yapıp, daha sonra bu işaretleri birleştirseniz eyelinerı daha düzgün çekmiş olursnuz. Onun dışında bir gözünüze çektiğiniz eyeliner ile diğer gözünüzdeki aynı paralellikte olmayabilir. Eyeliner işlemi bittiği zaman, bakışlarınızın daha da ortaya çıktığını göreceksiniz. Ama henüz işimiz bitmedi. Şimdi bir de kirpiklerinizi kıvrıklaştırıp, takma kirpik kullanmanızı öneririz. Böylece, bakışlarınızı daha da derinleştirecektir.

Daha güzel gözler için makyaj sırları öğrendiğiniz zaman, etrafınızdaki kız arkadaşlarınızla da paylaşıp onların da güzel bakışlara sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. Ama tabi bu göz makyajınızı yaparken fazla abartıya kaçmamaya dikkat edin. Hatta, göz makyajınızı teninizin renginde çok doğal bir baz fondoten ile desteklerseniz, daha da doğal bir sonuç elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın