En Güzel Dantel Mil Oyası

Hamarat hanımların el emeği göz nuru olarak işlediği dantel işleri oldukça kıymetli işler olmaktadır. Tek tek ilmek ilmek işlenen dantellerin her daim değeri ve kıymeti büyüktür. İşleyeceğiniz dantel için binlerce hatta daha fazla model bulmak mümkündür. Fakat yapacağınız modelin en güzel dantel mil oyası olmasını istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Mil İçin En Şık Modeller

Mil yani tığ ile yapılacak birçok model bulunur. Bu modeller ile evinizi, mobilyalarınızı, hatta mutfağınızı süsleyebilirsiniz. Dantel bir evin gelinlik duvağı gibidir. Nasıl ki bir gelin duvaksız eksik ise bir evde dantelsiz eksik olur. Bu sebep ile annelerimizden hatta büyük annelerimizden bize miras kalan bu işi koruyup kollamalıyız. Hatta bizde yeni nesillere bunu aktararak varlığını sürdürmesine destek vermeliyiz. El işi olarak birçok model ve fazlası bulunmaktadır. Ayrıca son zamanlarda bu alana olan ilginin artması ile değişik aparatlarda kullanılmaya başlandı.

Fakat el işi olarak en güzel dantel mil oyası sık iğne modeli en çok tercih edilen model olmaktadır. Yıllardır işlenmesine rağmen hala beğeni toplamayı başaran sık iğne modeli oldukça şık görüntüsü ile kalpleri fethediyor. Bu model işlemek için önce küçük bir örnek kurmak ve etrafını zincir çekmeden sık işleyerek modeli büyütmeye çalışmak gerekiyor. Her daim kıymetli modeller arasında yerini alan bu model zor gibi dursa da aslında islemesi oldukça basittir. Sizde işleyeceğiniz modeli belirlerken sık iğne detayı katarak daha şık bir model elde edebilirsiniz.

Sadece mil üzerine dantel işlendiği düşünülse de aslında birçok aparat üzerinde de dantel işlenmektedir. Özellikle iğne ile işlenen ve adını kendinden alan iğne oyası modelleri de en güzel modeller arasında ilk sıraları alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ