En Güzel Seccade Modelleri

En Güzel Seccade Modelleri

Evinizde namaz kılarken kullanacağınız veya çeyizinize koyacağınız en güzel seccade modellerinin örneklerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Ülkemizde hemen hemen her evde mutlaka bir seccade bulunur. Evdekiler veya misafir gelenlerden namaz kılanlar için sürekli evde bulunan seccadeler güzel modeller seçilerek alınır. Özellikle el işi veya kanaviçe olan seccade modelleri ise kadınlar tarafından sevilir ve her genç kızın çeyizinde yer alır. Seccade örtüsünü alıp üstüne modeller örerek kendi zevkinize göre yeniden desen yapabilirsiniz.

Seccade yaparken veya alırken çok fazla gözü alacak şekiller olmamasına dikkat etmenizde fayda vardır. Sade, kenarları motifli seccadeler daha makbule geçecektir. Çok fazla motifi olan karışık desenli seccadeler namaz kılarken aklın başka konuları düşünmesine, namazdan uzaklaşmasına neden olabilmektedir.

Kadınlar çeyizlerine koydukları için seccadelerin kenarlarına veya üstüne motifler örerler. Seccadeleri nakışla süslemek daha güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Nakışlar daha nostaljik ve el emeği olduğu için çoğu kişi tarafından beğenilmektedir.

Çeyizlik el işi nakıştan seccade yaparken kenar kısımlara motifler işleyin. Bu şekilde daha güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Motifler genellikle üst kısmı kubbe şeklinde alta doğru kenardan ince iki çizgi olacak şekilde işlenmektedir. Çeyiziniz için daha ağır veya karışık motifli seccadeler yapabilirsiniz. Ama günlü kullanım için sade desenleri seçmenizi tavsiye ederiz.

En Güzel Seccade Modelleri

Çeyizlik ve günlük kullanıma uygun en güzel seccade modellerinin örneklerini aşağıdan bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ