En İyi Güneş Kremi – Güneş Kreminin Faydaları

En İyi Güneş Kremi – Güneş Kreminin Faydaları

En iyi güneş kremi hangisi, güneş kremi nasıl kullanılmalı, güneş kreminin faydalarını nelerdir sorularının cevaplarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

En İyi Güneş Kremi

Her geçen gün artan hava sıcaklıkları, güneşin artan etkisi ile birlikte cildi korumanın da zamanı geldi. Yaz aylarında uzmanlar özellikle güneşin dik açıyla geldiği ve etkisinin fazla olduğu saat aralıklarında mutlaka güneş kremi kullanmayı öneriyor. Güneş kremlerinin etkileri faktörlerine bağlı olarak değişebiliyor. Hassas cilde sahip olanların mutlaka yaz aylarında 50 faktör ve üzerine güneş kremlerini tercih etmeleri gerekiyor. Güneş kremi almak isteyen çoğu kişi genellikle hangi güneş kremi daha iyi diye araştırma yapıp one göre ürün satın alıyor. En iyi güneş kremi hangisidir sorusuna net bir cevap vermek imkansızdır. Güneş kremlerinin etkileri kişiden kişiye değiştiği için önemli olan cilt türüne uygun güneş kremini almaktır. Güneş kremi alırken özellikle de eczane ürünlerini tercih etmenizde fayda vardır.Piyasada kozmetik mağazalarında satılan ucuz güneş kremleri cildinizi korumak adına pek bir etki göstermezken zarar da verebilmektedir. Bu nedenle güneş kremi alırken bir cilt uzmanına veya eczanelere danışmanızda fayda vardır. Güneş kremi seçerken mümkün olduğunca +30 ve +50 faktör özellikte olanları seçin. Böylelikle güneşe karşı cildinizi tam anlamıyla korumuş olursunuz.

Güneş Kreminin Faydaları

  • Güneş kremi ozon tabakasından geçen zararlı ışınlara karşı cildinizi korur.
  • Cildinizin erken yaşlanmasını engeller.
  • Cildinizi ultraviyole ışınlarından koruyarak cilt kanseri gibi ciddi hastalıkları engeller.
  • Güneş yanıklarını engeller. Güneşe çıkmadan önce mutlaka sürülmesi gerekir.
  • Güneş lekelerinin oluşmasını engeller.
  • Sıcaklarla nemini kaybeden cildinizin nem dengesini korur.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremini çoğu kişi sadece güneşe çıkmadan sürer. Ama güneş kremini uzmanlar gece uyumadan önce sürmenizi ve güneşe çıkmadan en az on dakika önce cildinize sürmenizi öneriyor.

Gün içerisinde çok fazla güneşte kalacaksanız mutlaka her iki saatte bir güneş kremini sürmenizde fayda vardır. Eğer denize girecekseniz denize girmeden sürün ve cildinizin güneş kremini emmesi için en az 10 dakika bekleyin. Güneş kremini sadece yüz bölgenizde değil de güneş gören tüm alanlara sürmeyi unutmayınız. Güneş kremlerinizi 2 yıldan fazla saklayıp tüketmeyin. Çünkü raf ömürleri en fazla 3 yıldır.

Cilt Tipine Göre Güneş Kremi Seçimi

Aşağıda yer alan resimde cilt tipinize uygun güneş kremi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ