Canım Anne

En Şifalı Bitkiler ve Faydaları

En Şifalı Bitkiler ve Faydaları

Alternatif tıpta yüzyıllardır hastalıkların tedavisinde şifalı bitkiler kullanılmaktadır. En şifalı bitkileri ve bu bitkilerin faydalarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çoğu kişi ilaç kullanmak yerine şifalı bitkilerden fayda sağlamak ister. Tıp bu kadar gelişmemişken çoğu hastalığın tedavisinde şifalı bitkiler kullanılmaktaydı. Şifalı bitkiler günlük sorunları, ruh hastalıklarını, yaraları, ciddi hastalıkları iyileştirme mucizeleri ile bilinmektedir. Her bitkinin kendine has özellikleri ve faydası bulunmaktadır. Birçok hastalıkta kullanılan en şifalı bitkileri derledik.

En Şifalı Bitkiler ve Faydaları

  • Karayılan Otu: Özellikle kadın hastalıklarında kullanılan ve menopoz döneminin sorunlarını çözen karayılan otu hormonsal bir ilaç görevi görmektedir. Ayrıca migren gibi şiddetli baş ağrılarının da geçmesini sağlamaktadır.
  • Aslan Kuyruğu: Sakinleştirici bitkilerden biri olan aslan kuyruğu kalp ritim bozukluğunun tedavisinde kullanılmaktadır.Ayrıca çarpıntıyı azaltma yönünde faydaları da bulunmaktadır.
  • Adaçayı: Çoğu kişinin kullandığı ve özellikle kilo vermek amaçlı tüketilen adaçayının en çok kış hastalıkları üzerinde faydaları bulunmaktadır. Ayrıca eklem ve kas hastalıklarının tedavisinde , ilerleyen yaşla birlikte gelen unutkanlık hastalığının da önüne geçmektedir.
  • Mavi Nine Çiçeği: Doğal bir ağrı kesici arıyorsanız mavi nine çiçeği tam aradığınız bitkidir. Eklem ağrıları, baş ağrısı gibi günlük ağrılara mavi nine çiçeğini tüketebilirsiniz.
  • Kara Hindiba: Çoğu hastalığın tedavisinde kullanılan kara hindibanın bilinen en iyi faydası enfeksiyon önleyici olmasıdır. Ayrıca bağırsakların düzenli çalışmasını, iştahsızlık sorununu çözme, safra taşını önleme gibi durumlarda da ciddi olumlu etkileri bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi