En Sık Yapılan Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Kadınlar bakımlı ve güzel gözükmek için makyaj yaparlar. Ancak yüzünüze, yüz tipinize uygun makyaj yapmazsanız güzel ve bakımlı görünmek yerine hasta ve solgun gibi gözükebilirsiniz. Yaptığınız hatalar yüzünden yüzünüz solgun ve yorgun gözükebilir. Bunu engellemek için yapılan makyaj hatalarına düşmemek ve önlem alarak, dikkat etmek gerekir. En sık yapılan makyaj hataları ise aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz.

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

  • Fondöten seçimini cilt renginiz ile uyumlu olacak şekilde seçmelisiniz. Cilt renginizden açık bir fondöten seçerseniz ve uygularsanız hasta ve yorgun görünürsünüz. Cilt renginizden koyu bir fondöten tercih ederseniz de yaşlı bir görüntüye sebep olursunuz.
  • Gözaltlarınız için uyguladığınız kapatıcıları ten renginize uygun olarak seçmek oldukça zor olsa da aydınlık ortamda deneyerek alırsanız daha iyi ve doğru bir seçim olacaktır. Aksi halde ten renginizden koyu veya açık uyguladığınız göz altı kapatıcıları sizi olduğunuzda daha yaşlı gösterir.
  • Uyguladığınız makyaj tonları da nasıl gözüktüğünüzde oldukça etkilidir. Özellikle tek renk olarak tüm yüze uygulanan kahve tonları sizi yorgun, hasta ve solgun gösterir. Kahve tonlarını kullanacaksanız bile tek bir yerde kullanın, tüm yüzünüz için uygulamayın.

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

  • Yüzünüze sadece fondöten kullanmak, allık ve aydınlatıcı kullanmamak yüzünüzü solgun ve yorgun gösterir. Abartmadan cildinize ve makyajınıza uygun allık ve aydınlatıcı kullanınız.
  • Kullandığınız eyeliner ve göz kalemini kaliteli olanlardan ve suya dayanıklı olanlardan tercih ediniz. Gözaltınıza doğru akmış olan bir göz kalemi sizi hem kötü gösterir hem de yorgun ve hasta bir görünüme neden olur.
  • Makyaja başlamadan önce mutlaka fondöten altına nemlendirici krem uygulayınız. Aksi halde makyajınız istediğiniz gibi olmaz ve yorgun bir görünüme neden olabilir.
  • Fondötenin ardından sürdüğünüz pudrayı da aşırıya kaçmadan, abartmadan kullanınız. Çok fazla pudra kullanmak sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir, yüzünüzün yorgun gözükmesine neden olur.

Not: Makyaj malzemelerinizin tümünü seçerken cilt tipinize uygun olmasına özen gösteriniz. Bunun yanı sıra içinde fazla kimyasal bulundurmayan veya bitkisel ürünleri tercih ederek cildinizin sağlığını koruyunuz.

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ