Canım Anne

Erkek Çocuk Kazak Örneği Yapılışı

Erkek Çocuk Kazak Örneği Yapılışı

Yapılışı:ARKA: Turuncu iplik ile 152 ilmek başlanacak, ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sıra lastik örülecek. Lastik üzerinde düz örgüye krem ip ile başlanırken ara ara 30 ilmek kesilip 122 ilmeğe düşülecek. 8 sıra krem 8 sıra turuncu şeklinde çizgili olarak 56 sıra örüldükten sona kırmızı ip ile lastik örgüye geçilirken ilmekler 1*düz I ters olarak dizilip ara ara 30 ilmek artış yapılıp tekrar 152 ilmeğe ulaşılacak. 4 sıra örüldükten sonra başdan 5 ilmek örülüp ilik açılarak lastik örgüye’devam edilip laskik örgü 11 sıra olduğunda ilmekler kesilecek. Arka parçanın devamı nı sağlamak için başdan 47 ilmeklik olan kısım açıkda kalacak şekilde lastik kısmın alt karafı ndan şişe turuncu ip ile 90 ilmek takılıp örgüye devam ediliecek. Beden boyu 25 cm’de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3 2 kere 2 2 kere I ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 40 cm’de arka yaka ortasından 24 ilmek yanlarındanda 8′er ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek. ÖN: Turuncu iplikle 105 ilmek başlanacak. İlmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sıra lastik örüldükten sonra düz örgüye başlanırken ara ara 15 ilmek kesilerek 90 ilmeğe düşülüp örgüye devam edilecek. Beden boyu 19 cm’de yaka kısmı için yandan kesimlere başlanıp 1 kere 7,1 kere 6,1 kere 5, 2 kere 4, 3 kere 3, 4 kere 2, 22 kere 1 ilmek kesilirken bu rada beden boyu 25 cm’de diğer yandan kol evi oyuntusu için 1 kere 3, 2 kere 2. 2 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek, beden boyu 40 cm’de bedende kalan 16 ilmekde 2 kere 8 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek. Bitirilen ön parçanı n lastik kısmının iç tarafından şişe 90 ilmek takılıp bitirilen ön parçada yapılan işlemler tekrarlanarak diğer ön parçada yapılacak.
KOL: Turuncu iplikle 60 ilmek başlanacak, ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sıra lastik örüldükten sonra düz örgüye başlanırken ara ara 2 ilmek kesilip 58 ilmeğe düşülecek. Daha sonra yanlardan 2 ilmek içerden her 6 sırada bir Ver ilmek artışlar yapılarak kolda 74 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 25 cm’de kol üst kesimleri için yanlardan 1 kere 3, 11 kere 2 1 kere 3 ilmek kesilip tepede kalan 18 ilmekde kesilerek kol. bitirilecek.
YAKA LASTİĞİ: Bir ön kenardan arka yaka ortası na kadar tüm yaka kenarından şişe 139 ilmek takılıp ilmekler 1 düz l ters olarak dizilip 11 sıra örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek. Yakanın diğer taratmada ilmekler aynı şekilde takılarak lastik örgü olarak 11 sıra örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek.
RESİMLERE TIKLAYARAK BÜYÜK HALLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ
AYRICA SAYFANIN SAĞ BAŞINDAKİ GOOGLE DANTELMODELLER GRUBUZA MAİLİNİZ İLE ÜYE OLURSANIZ TÜM EKLENEN MODELLER ANINDA MAİLİNİZE GELECEKTİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın