Canım Anne

erkek çocuk kazak anlatimi

erkek çocuk kazak anlatimi

 

erkek çocuk kazak anlatimiYapilisi:ARKA: Turuncu iplik ile 152 ilmek baslanacak, ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sira lastik örülecek. Lastik üzerinde düz örgüye krem ip ile baslanirken ara ara 30 ilmek kesilip 122 ilmege düsülecek. 8 sira krem 8 sira turuncu seklinde çizgili olarak 56 sira örüldükten sona kirmizi ip ile lastik örgüye geçilirken ilmekler 1*düz I ters olarak dizilip ara ara 30 ilmek artis yapilip tekrar 152 ilmege ulasilacak. 4 sira örüldükten sonra basdan 5 ilmek örülüp ilik açilarak lastik örgüye devam edilip laskik örgü 11 sira oldugunda ilmekler kesilecek. Arka parçanin devami ni saglamak için basdan 47 ilmeklik olan kisim açikda kalacak sekilde lastik kismin alt karafi ndan sise turuncu ip ile 90 ilmek takilip örgüye devam ediliecek. Beden boyu 25 cm de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3 2 kere 2 2 kere I ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 40 cm de arka yaka ortasindan 24 ilmek yanlarindanda 8’er ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek. ÖN: Turuncu iplikle 105 ilmek baslanacak. Ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sira lastik örüldükten sonra düz örgüye baslanirken ara ara 15 ilmek kesilerek 90 ilmege düsülüp örgüye devam edilecek. Beden boyu 19 cm de yaka kismi için yandan kesimlere baslanip 1 kere 7,1 kere 6,1 kere 5, 2 kere 4, 3 kere 3, 4 kere 2, 22 kere 1 ilmek kesilirken bu rada beden boyu 25 cm de diger yandan kol evi oyuntusu için 1 kere 3, 2 kere 2. 2 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek, beden boyu 40 cm de bedende kalan 16 ilmekde 2 kere 8 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek. Bitirilen ön parçani n lastik kisminin iç tarafindan sise 90 ilmek takilip bitirilen ön parçada yapilan islemler tekrarlanarak diger ön parçada yapilacak.
KOL: Turuncu iplikle 60 ilmek baslanacak, ilmekler 1 düz 1 ters olarak dizilip 6 sira lastik örüldükten sonra düz örgüye baslanirken ara ara 2 ilmek kesilip 58 ilmege düsülecek. Daha sonra yanlardan 2 ilmek içerden her 6 sirada bir Ver ilmek artislar yapilarak kolda 74 ilmege ulasilacak. Kol boyu 25 cm de kol üst kesimleri için yanlardan 1 kere 3, 11 kere 2 1 kere 3 ilmek kesilip tepede kalan 18 ilmekde kesilerek kol. bitirilecek.
YAKA LASTIGI: Bir ön kenardan arka yaka ortasi na kadar tüm yaka kenarindan sise 139 ilmek takilip ilmekler 1 düz l ters olarak dizilip 11 sira örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek. Yakanin diger taratmada ilmekler ayni sekilde takilarak lastik örgü olarak 11 sira örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek.
RESIMLERE TIKLAYARAK BÜYÜK HALLERINI GÖREBILIRSINIZ
AYRICA SAYFANIN SAG BASINDAKI GOOGLE DANTELMODELLER GRUBUZA MAILINIZ ILE ÜYE OLURSANIZ TÜM EKLENEN MODELLER ANINDA MAILINIZE GELECEKTIRerkek çocuk kazak anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın