Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Çocuk odaları düzenlenirken ve dekor edilirken mutlaka çocukların ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına göre düzenlenmelidir. Çocuk odaları için alınan eşyalar ve mobilyalar kadar onlara eşlik eden dekoratif ürünler, aksesuarlar da bir o kadar önem taşır. Bunların birbiri ile uyum ve denge içinde olması gerekir.

Çocuk odası dekorasyonu yapacağınız zaman mutlaka çocuğunuz ile beraber kara vermelisiniz. Çocuğunuzun ilgi alanını, zevklerini, sevdiği renkleri iyi bilmeli ve seçimleri de bunlara uygun olarak planlamalısınız.

Erkek çocuk odası dekorasyonu için birkaç öneri ve fikri sizler için sunacağız. Bu püf noktalarına dikkat ederek daha doğru kararlar alabilir ve daha iyi bir dekor yapabilirsiniz.

Erkek çocuklarınız için oda hazırlayacağınız ve dekore edeceğiniz zaman bir tema belirlemek hem daha eğlenceli bir fikir olacak hem de sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Çocukların hayal güçleri oldukça geniştir. Bazıları kendisini bir denizci gibi hayal ederken, bazı erkek çocukları ise futbola ilgisi büyüktür, bazılarının ise araba tutkusu vardır. Çocuğunuzun zevk ve ilgi alanlarını tema olarak belirleyip eşya ve aksesuarları ona göre seçebilirsiniz. Araba tutkusu olan bir çocuğunuz varsa ona araba formunda bir yatak alabilir ve yine odayı araba temalı olarak çeşitli aksesuar ve halı ile tamamlayabilirsiniz.

Erkek çocuk odaları dizayn ve dekorunda renk seçimi de bir o kadar önem taşır. Erkek çocuk odalarında genellikle mavi, krem, beyaz, lacivert, turkuaz gibi tonlar daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.

Erkek çocuk odalarında süs ve şatafata çok ihtiyaç yoktur. Çocuğunuzun severek oynayacağı birkaç oyuncağın bulunduğu küçük bir oyun alanı erkek çocuk odaları için yeterli bir süs ve etkileyicilik katacaktır.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ