Erkek Çocuklar için Haraşo Kazak Yapılışı

Örgü kazaklar yetişkinlerde olduğu kadar çocuklar için de kullanılır. Birbirinden şık kazak modellerinin yer aldığı örgü ürünlerde, en dikkat çeken modeller hiç şüphesiz çocuk kazakların da yer alıyor. Kız çocuklar için ayrı, erkek çocuklar için ayrı ayrı modelleri bulunan örgü kazaklardan, biz sizler için erkek çocuklara özel haraşo kazak yapımını seçtik. Erkek çocuk kazağı modelleri içinde örmesi en kolay olan modellerden biri olan haraşo kazak yapımını sizler için paylaşıyoruz.

Kazak İçin Gereken Malzemeler

  • Yün ip (istediğiniz renk olabilir)
  • Şiş
  • İğne

Haraşo Kazak Yapılışı

Haraşo kazak için bir ve ikinci sıraları 1 diş haraşo örün ve düz örgüye geçin. Üçüncü sırayı 5 ilmek düz 1 ilmek şişe örmeden alınır, 5 ilmek düz 1 ilmek şişe örmeden alınır şeklinde tüm sırayı tamamlayın. 4, 5 ve 6 numaralı sıralarda ise, ilmekleri geldiği gibi örmeye, boş ilmekleri de boş bırakmaya devam edin. Bu ilmekleri şişe örmeden almaya devam edin. 7, 8, 9 ve 10 numaralı sıralarda, 2 diş haraşo ördükten sonra üçüncü sıradan itibaren örneğe devam edin. Arka ve ön bedenleri ayı şekilde örün. 70 ilmek ile başlayın, 3cm haraşo ördükten sonra örneği devam ettirin. Kazağın benden boyunu 22 cm olarak örün. Kol evi için her iki taraftan da 3+2+10 defa birer ilmek kesin. Benden boyu 29 cm de kalan 40 ilmeği bekletin. Kollar için 30 ilmekle başlayın. 3 cm haraşo ördükten sonra örneği uygulayın. Her iki taraftan 1 buçuk santim arayla 10 defa birer ilmek arttırarak 50 ilmeğe ulaşın. Kol boyunu 21 cm olarak örün ve kol evi için her iki taraftan 3+2+10 defa birer ilmek kesin. Kol boyu 27 cm de kalan 20 ilmeği bekletin. Diğer kolu da tıpkı bu şekilde örün. Yaka için bekletilen 120 ilmeği bir şişte toplayın. 3 cm haraşo örüp ilmekleri bir defada keserek bitirin. Daha sonra bu parçaları bir araya getirin ve kazağı bitirin.

Erkek Çocuklar için Haraşo Kazak Yapılışı

blank

Kazak 5-6 yaş kız çocuklarımız için uygun

Malzemeler 3 yumak rozeti montana 155-09 renk

3.5 Numara şiş tercihi, iğne, makas

Başlangıç yakadan başlanıyor 90 ilmek atarak başladım. Lastik uygulaması yapıyoruz. Toplamda 11 sıra lastik yapılmıştır. Sizler istediğiniz yükseklikte yapabilirsiniz. 13 ilmek kollar için 28 ön ve arka için ayırıyoruz.

Modelimizde ilk olarak yaka ve ardından kollar yapılmaktadır. Sonrasında ön kısımdan arkaya doğru yapılan kazak modelidir. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek kolaylıkla yapabileceğiniz bir kazak modelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ