Erkekler Neden İlgisiz ve Umursamaz Davranır?

Erkekler Neden İlgisiz ve Umursamaz Davranır?

Günümüzde bir ilişkiyi yürütmek sanıldığı kadar kolay değildir. Erkek ve kadın ilişkilerinde saygı ve sevgi olmadı sürece sorunlar çıkabilir. Bazı durumlarda da erkekler yapıları gereği ilgisiz ve umursamaz davranıp kadınları çileden çıkarabilmektedirler. 

Kadınların ilişkilerde sürekli şikayetçi oldukları ana konulardan biri olan erkeklerin ilgisiz ve umursamaz davranmaları belli nedenlere bağlıdır. Kadınlar yapıları gereği ilgiyi ve sevgiyi oldukça önemsemektedir. Ama erkekler kadınlar kadar bu konulara önem vermemektedir. Erkekler kadınlara göre çözülmesi daha kolay bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden bir erkeğin size karşı neden ilgisiz ve umursamaz olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Erkeklerin ilgisiz davranma nedenleri;

Sorumluluk Duygusu

Yapı itibari ile ilişkilerde daha az sorumluluk alıp özgür olmak isteyen erkekler sorumluluk duygusu yüzünden ilgisiz davranabilir. Sorumluluk almak onlar için ya erkendir ya da buna hazır değillerdir. Bu yüzden size karşı ilgisiz davranabilirler.Türk toplumunda aileyi beslemek genellikle erkeklerin omuzlarına yüklenmiştir. Bu yüzden erkekler bu sorumluluğu almaktan dolayı kaçınıp haliyle ilgisiz olabilir.

Sorumluluk Duygusu

Çok Eşlilik

Erkeklerin çoğu tek kişiye bağlı kalmak istemez. Bu yüzden birden fazla partner ister. Size sonsuz sadakat ile bağlı olup sadece sizinle zaman geçirmek yerine hoşlandığı çoğu kadın ile vakit geçirmek isterler. Durum böyle olunca size daha az zaman ayırıp ilgisiz davranabilirler. Bu tip erkekleri hayatınızda tutmak sizin için oldukça zor olacaktır. Egosunu tatmin edip yeni heyecanlı duygular isteyen erkek sizi kolayca bırakıp gidebilir. Bu yüzden onlardan uzak durun.

Çok Eşlilik

İlişkideki Heyecanın Bitmesi

Kadınlar daha duygusal ve geleceğe yönelik hareket etse de erkekler daha çok anı yaşamak, heyecan duymak ayrıca ilişkisinden zevk almak ister. Bir ilişkide erkek için heyecan bitmişse ilgisiz ve umursamaz davranması kaçınılmazdır. Monoton bir ilişki, kadınların kendilerini tümüyle hayatındaki erkeğe açması heyecanın bitmesine neden olur. İlişkinizdeki heyecanın bitmemesi için kendinizi kısa sürede ona açmayın. Sizi amanla daha iyi tanıyıp yeni yönlerinizi öğrenince heyecan duymasına izin verin.

İlişkideki Heyecanın Bitmesi

İlişkideki Saygının Tükenmesi

Bir ilişkinin uzunca yıllar sürebilmesi için sevgiden çok saygı önemlidir. Hayatınızdaki erkek sizin kişiliğinize, işinize, ailenize saygı duymuyorsa ilgi göstermesini beklemek mantıksız olacaktır. Ayrıca sürekli tartışmalar yaşamak, tarafların birbirine saygısız davranması da erkeklerin soğumasına sizi umursamayan birine dönüşmesine neden olacaktır.

İlişkideki Saygının Tükenmesi

Sürekli Dip Dibe Olmak

Hayatınızdaki erkeğin sürekli dibinde olmak onun özel hayatına saygı göstermemek, sizden başkasıyla vakit geçirmesine izin vermemek sizden sıkılıp bıkmasına neden olacaktır. Evlenmeden önce 7/24 sizinle olan kişi kendini hapsedilmiş ve özgürlüğü kısıtlanmış olarak hisseder. Bu yüzden sürekli yan yana olmak yerine hem kendinizin hem de erkek arkadaşınızın özel bir alanının olmasına izin verin.

Sürekli Dip Dibe Olmak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ