Eski Baza Başlıklarını Yenileme

Geri dönüşümün doğa bilinci için katkısı yadsınamaz derecede büyüktür. Ev içinde uzun zaman kullandığımız malzemeler zamanla aşınır, eskir. Yerine yenisini almayı tercih edenler olduğu kadar, el becerisine güvenen hanım yada beyler eskiyi geri dönüştürerek yenileme yoluna giderler. Bu da çok başarılı v etkileyici bir yöntemdir.

 

blank

Eski Baza Başlıklarını Yenilemek için de aynı teknik kullanılır. Eski başlığı atıp onca para dökerek yerine yenisini almak yerine, daha maliyetsiz, el emeğinizi ve kendi tasarımınızla istediğiniz renk ve kumaş seçeneğiyle yepyeni bir baza başlığı yaratmak elinizde.

blank

Eski Baza Başlıklarını Yenilemek için öncelikle eskiyen bazanın kılıfını, süngerini iyice söküp temizlemek gerekiyor. İyice temizlenen bazı başlığına baklava dilimleri çiziliyor. Siz kare yada daha farklı bir geometrik şekil istiyorsanız sizin zevkinize bağlı. O şekilde bir çizim yaparsınız. Çizim işlemi bittikten sonra matkap yardımı ile çizdiğiniz baklava desenlerin tam ortalarını küçük çentikler atarak matkapla iyice deleceğiz. Ardından tüm delme işlemi bittikten sonra üzerine baza başlığı büyüklüğündeki sünger yerleştirilir. Eski Baza Başlıklarını Yenilemek için bir sonraki aşama üzerine yerleştirilen sünger arkadan, mobilya zımbası yardımı ile sabitlenir.

Daha önce matkap ile açtığımız deliklerin her birinin içinden tornavida yardımı ile deliklerin içinden geçirerek süngerlere aynı delikler açılır. Ardından Eski Baza Başlıklarını Yenilemek için önceden seçtiğiniz kumaşı süngerin üzerine geçiriniz. Kumaşın kalın ve dayanıklı olmasına önem veriniz. Bunun dışında rengin, yatak odanızdaki diğer eşyalar ile uyum göstermesine dikkat ediniz. Son olarak kumaşı dikmeye başlıyoruz. Düğmeleri deliklerin üst kısmına gelecek şekilde isteğe bağlı olarak önceden seçilmiş düğmeleri yerleştirip, kumaş altında kalacak şekilde iyi ve sağlam bir şekilde dikilir. Eski Baza Başlıklarını Yenilemek işte bu kadar kolay. İyi günlerde kullanınız.

blank

 

Farklı dekorasyon bilgileri için sitemizi ziyaret ediniz.

blank

 

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ