Eski Gömlekten Kırlent Yapımı

Eski Gömlekten Kırlent Yapımı

Eğer sizler de gömlek giymeye bayılıyorsanız birçok gömlek de eskitmiş olmalısınız. Yenilerine yer açmak için eskilerini şöyle bir adım öne alalım! E aldık almasına da ne yapacağız şimdi biz bu gömleklerle diyorsunuz biliyorum. Hemen açıklayayım; ilginç kırlent modelleri arasında gömlekten yapılmış olanını gördüm ve o anda âşık oldum! Hem çok orijinal bir görüntü oluşturuyor hem de eskiyenlerin çöpe atılmasını engelliyor. Bu fikri sizlerle de paylaşıp güzel koltuklarınızı eski gömleklerinizle süslemenizi istedim. Umarım sizlerde çok beğenir, severek evlerinizde kullanırsınız.

canım anne-223

İnanın hanımlar kırlent yapımı düşündüğünüzden de kolay. Kırlent nasıl yapılır bilmeyenler için ufak detaylar ile bunu sizlere aktarmaya çalışacağım. Öncelikle eskittiğimiz o güzelim gömleklerimizi elimize alıyoruz ve koltuklarımıza en yakın renkte veya en uygun renkte olanını seçiyoruz. Bir gömlekten bir adet kırlent çıkartabiliyoruz o yüzden hesaplamalarınızı ona göre yapmanızda fayda var hanımlar. Şimdi yapım işlemine geçecek olursak; yüzlerini beğenmediğimiz kırlentlerinizin içini ya da daha önceden içi elyaf doldurulmuş bir minderimiz var ise onu kullanabilirsiniz. İşe elimizdeki gömleğin kollarını kesmek ile başlıyoruz.  Daha sonra ise içi elyaf dolu minderimizin etrafını saracak şekilde kalıp oluşturuyoruz. Mümkünse iğneler ile tutturuyoruz ki; dikerken kaymasın diye.  Sonrasında minder ve gömleği dikkatli bir şekilde dikiyoruz. Artık son derece yaratıcı olan bu kırlent kullanıma hazır. Tabii gömleğimizin düğmeli kısmını öne getirmeyi yaratıcılığımızı göğsümüzü gere gere sergilemeyi unutmuyoruz hanımlar!

Sizler de bu şekilde eskilerinizi yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Bunu yaparken korkmayın, çekinmeyin hayal gücünüzü olabildiğince serbest bırakın! İnanın çıkan sonuçlara sizler bile inanamayacaksınız! Hadi sen de atma dönüştür, geleceği şekillendir!

Mutlu günlere hanımlar!

canım anne-224

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ