Eski Havlulardan Banyo Paspası Yapımı

Eski Havlulardan Banyo Paspası Yapımı

Ev dekorasyonuna verilen değer giderek artmaktadır. Evinize aldığınız eşyalar ve mobilyalar kadar onlara eşlik eden aksesuarlar, dekoratif ürünler, halı ve paspaslar da bir o kadar önemlidir. Bunların birbiri ile uyum ve ahenk içinde olması şıklığı ve zarifliği de beraberinde getirecektir. Ev dekorunuza renk ve şıklık katacak birçok farklı dekor ürününü kendiniz evde artık ve kullanmadığınız malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz. Geri dönüşüm yolu ile eski ve kullanmadığınız birçok eşya ve parçayı kullanışlı, işinize ve ihtiyacınıza uygun yeni bir ürüne dönüştürebilirsiniz.

Evinizde birçok eski havlu var ve ne yapacağınız hakkında bir bilginiz yok mu? O zaman eski havlularınızı değerlendirme zamanınız gelmiş demektir. Biraz hayal gücü ve el becerilerinizi kullanarak harika ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Bunlardan biri de elbette ki eski havlulardan yapılan paspas modelleridir.

Eski havlulardan paspas yapmak için gerekli olan malzemeler ise şunlardır;

. 3-4 adet banyo havlusu

. Makas

. İğne

.Kesme Matı

. Döner kesici

Eski havlulardan paspas yapımı: Kesme matı ve döner kesici yardımı ile banyo havlularını eşit parçalara uzunlamasına kesiniz. Havlularınız farklı renklerde ve uyum sağlayacak tonlarda olursa ortaya çıkacak olan sonuç daha güzel ve hoş olacaktır. 3 farklı havlu şeridini üst üste koyarak üst kısmından iğne ile dikiniz. Üst üste getirmiş olduğunuz havluları bir iki kez katlayıp kenarlarından çıkışmaması için dikiniz. Ardından saç örgüsü şeklinde örünüz. Bu işlemi tüm havlu şeritleri bitene kadar tekrarlayın. Daha sonra ise saç örgüsü şeklinde yapmış olduğunuz parçaları yuvarlak şeklinde sıralayın ve yuvarlak formlu bir şekil elde edin. Bütün parçalar bitene kadar bu işlemi tekrarlayın. Artık banyo havlunuz hazır demektir.

Sitemizi takip ederek diğer geri dönüşüm fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ