Ev Dekorasyonunda Yapılan 4 Hata

Ev Dekorasyonunda Yapılan 4 Hata

Ev Dekorasyonunda Yapılan 4 Hata

Evinizi dekore ederken yapacağınız ufak görülen bazı hatalar evinizin uyumsuz gözükmesine neden olarak şıklığının önüne geçebilir. Bunun için ev dekore ederken bazı noktalara dikkat etmeli ve hataya düşmemelisiniz.

Eviniz hem düzenli, hem şık hem de kullanışlı olmasını istiyorsanız dekorasyonunuza gölge düşürecek olan o hataları yapmamalısınız. Ev dekorasyonunda yapılan hatalar arasından bazıları ise aşağıdaki gibidir.

ev-dekorasyonunda-yapilan-4-hata

  • Dekorasyonunuz içi seçeceğiniz eşyaların sadece şıklığına ve gösterişine aldanmamalısınız. Özellikle de ayrı ayrı alınan şık parçalar yan yana geldiğinde uyumsuz olabilir veya renk uyumsuzluğunu meydana getirebilir. Bunun için ev dekorunuzu yaparken hem renk, hem model hem de tarz olarak birbirini tamamlayacak ürünleri seçiniz.

ev-dekorasyonunda-yapilan-4-hata

  • Mobilya ve eşya seçerken en çok yapılan hatalardan biri de sadece gösterişine kanmaktır. Eşyalarınızın gösterişi kadar kullanışlı ve kaliteli olmasına da özen gösteriniz. Aksi durumda birkaç sene sonra çöp olacak eşyalara sahip olabilirsiniz.

ev-dekorasyonunda-yapilan-4-hata

  • Ev dekoruna renk katan avize ve aydınlatma seçerken de yapılan bazı hatalar mevcuttur. Özellikle de tavanın yüksekliğine bakılmadan, sadece gösterişe aldanarak alınan avizeler ilerde sorun teşkil etmektedir. Eğer tavanınız alçaksa asla sarkıt tipi avize tercih etmeyiniz. Avize veya aydınlatma seçerken şıklığı kadar kullanışlı olmasına da özen gösteriniz.

ev-dekorasyonunda-yapilan-4-hata

Evinizin herhangi bir parçası çok fazla hareketli, çiçekli veya desenli ise aksesuarlarınızı veya evinizin başka bir parçasını tek renk veya sade seçmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ