Ev İşi Yaparak Zayıflamak İster misiniz?

Ev İşi Yaparak Zayıflamak İster misiniz?

Hanımlar sabah gözünüzü açtığınız andan akşam yatağa yatıp uykuya daldığınız ana kadar geçen zamanda ev içinde neler yaptığınızı şöyle bir gözden geçirseniz harcadığınız kalorileri hesaplamanız pek zor olmayacaktır. Fazla kilolardan kurtulmak için yaptığınız diyetin yanı sıra ihtiyacınız olan egzersiz çalışmalarınızı belki de farkında olmadan evde yapıyorsunuzdur.

ev-isi-yaparak-zayiflamak-ister-misiniz-5

Ev işleri fiziksel aktiviteler açısından hiç de azımsanmayacak detaylar içeriyor aslında. Evde yaptığınız günlük bulaşık yıkamak ve yerleştirmek, çamaşır asmak ve toplamak, ütü yapmak ve dolapları yerleştirmek gibi rutin işlerin yanı sıra haftanın belirli günlerinde yaptığınız süpürme, silme, toz alma, banyo ve tuvaleti temizleme gibi ev işlerinin size oldukça kalori kaybettirdiğini hatırlatmak isteriz.

ev-isi-yaparak-zayiflamak-ister-misiniz-4

Tüm bunlara kapı, cam silmek, perde asmak gibi işleri de ekleyince harcayacağınız kalori miktarı artacaktır. Sizin için çok normal gelen ev işleri sayesinde yarım saat içinde kaybettiğiniz kalorileri öğrenmek ister misiniz hanımlar? Bulaşık yıkayarak 35, cam silerek 70, ütü yaparak 65, yemek pişirerek 60, elektrikli süpürge kullanarak 100-150 civarında kalori yakıyorsunuz. Bunların yanı sıra yemek pişirirken 60, örgü örerken de 40 kalori harcadığınızı biliyor muydunuz? Ayrıca evinize gidip gelirken asansör yerine merdiven kullanmanız size her kat başına 200 kalori harcatacaktır.

ev-isi-yaparak-zayiflamak-ister-misiniz-3

Bir de elinizde alış veriş poşetleri varsa buna 100 kalori daha ekleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ev işleri yaparken harcadığınız enerji sayesinde epey bir kalori yakmanız çok mümkün. Spor yapamıyorum, koşuya çıkamıyorum diye hayıflanmanıza gerek yok artık. Evinizde de diyetinizi destekleyecek hareketlerle kilo kaybetmeniz gayet mümkün. Üstelik aynı zamanda evinizin tüm temizlik ve düzenleme işlerini de yapmış olacaksınız.

ev-isi-yaparak-zayiflamak-ister-misiniz-2

Tığ işi sevenlerdenseniz, sitemizin bu kategorisinde bulacağınız yeni modeller ve örnekler aklınızı başınızdan alacak. Hiç durmayın hemen linki tıklayın hanımlar, farklı kategorilerdeki yazılarımızı da zevkle takip edeceğinizden hiç şüphemiz yok.

ev-isi-yaparak-zayiflamak-ister-misiniz-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ