Ev Temizliği İçin Pratik Fikirler

Ev Temizliği İçin Pratik Fikirler

Günlük hayatta sürekli yapılan rutin ev işlerinde özellikle hayatımızı kolaylaştıracak her türlü bilgiye ihtiyaç duyarız. Ev temizliği için pratik fikirleri merak ediyorsanız yazımızın devamında bulabilirsiniz. Zemininizdeki lekelerden kurtulmak ce tahtalarınızın ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız silerken suyun içine biraz sirke koyarak silin. Duvar kâğıtlarında ki kalem, parmak izi gibi kirleri çıkarmak bir hayli zordur ve kâğıdınıza zarar verebilir. Bu nedenle silmek yerine silgi ile temizleyebilirsiniz. Evinizin mis gibi kokmasını istiyorsanız silerken suyun içerisine birkaç damla parfümünüzden damlatın.

dogal-temizlik-urunleri

Evinizin camlarında oluşan lekelerden kurtulmak için tel gibi sert cisimlerle ovarak camını çizmeyin. Orlon bir beze krem deterjan dökerek ovalayın, daha güzel parlaması içinde silme suyuna bir tutam tuz ekleyin. Ev temizliği için pratik fikirlerden biri giysilerinizin dolabınızda mis gibi kokması için pamuğa parfümünüzden sıkarak dolabınıza asmaktır. Beyaz veya açık renk olan kapı ve çerçevelerde eller kötü bir leke bırakır. Bu lekeleri temizlemek için çiğ patatesi ikiye bölün ve lekelerin üzerini ovun.  Yeni aldığımız ürünlerin etiket kalıntılarını temizlemek için üzerlerine biraz yağ sürün, daha kolay çıkartmak içinse fön makinesini sıcak ayara getirip etiketin üzerine tutun. Fincanlarınızda oluşan çay ve kahve lekelerinden kurtulmak için limon veya portakal kabuğuna biraz tuz dökerek ovalayın.

Cheerful maid polishing a brushed nickel faucet in a high end luxury kitchen. Cleaning woman has a smile with eyes focused on the task at hand.

Ev temizliği için pratik fikirlerden biri de kahve dökülen halınızı soğuk suyla ıslattıktan sonra biraz gliserin ile çitilemektir. Limon kabuklarını atmayıp kurutursanız bu kabuklarla yağlı mutfak eşyalarını, çelik eşyaları ve bıçakları ovalayabilirsiniz. Çaydanlıklarınızın ışıl ışıl parlamasını ve kireçten arınmasını istiyorsanız içerisine sirke koyarak 15 dakika kaynatın. Tencere yanıklarını temizlemek için ilk olarak suyla tencerenin içini doldurun. İçine bir miktar da bulaşık deterjanı ekleyerek kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve su soğuyana kadar bekleyin. Sonrasında kolayca lekelerden kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ