Canım Anne

Ev Yapımı Siyah Nokta Maskeleri

Ev Yapımı Siyah Nokta Maskeleri

Ev Yapımı Siyah Nokta Maskeleri

Siyah noktalar önemli bir cilt sorunudur. Özellikle de göz ve burun çevresinde yoğun olarak görülen siyah noktalar ile başa çıkmak için illa kozmetik, içinde ne olduğunu bilmediğiniz ürünler kullanmanıza gerek yoktur. Evde yapacağınız doğal maskeler yardımı ile de siyah noktalardan rahatlıkla ve kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Ev yapımı siyah nokta maskeleri ise şunlardır;

  • Aktif kömür maskesi

Malzemeler:

1 çay kaşığı kadar aktif kömür

1 çorba kaşığı jelatin

1 çorba kaşığı kadar su

Uygulanışı: Tüm malzemeleri sırası ile bir kabın içine koyunuz. Ardından tahta bir kaşık veya karıştırıcı yardımı ile karışım homojen olana kadar karıştırınız. Ardından cildinize özellikle de göz ve burun çevresine maskeyi uygulayınız. 10 dakika bekleyip ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

ev-yapimi-siyah-nokta-maskeleri

  • Portakal maskesi:

Portakal içeriğinde bulunan C vitamini sayesinde cildi beslerken aynı zamanda siyah noktalara karşı da etkilidir.

Malzemeler:

4 çorba kaşığı kadar portakal suyu

2 çorba kaşığı jelatin tozu

Uygulanışı: Tüm malzemeleri ısıya dayanabilecek bir kabın içine alınız. Ardından kabı sıcak su dolu olan bir kabın içine oturtunuz ve malzemelerine erimesini bekleyiniz. Malzemeler eriyince cildinizi yakmayacak bir sıcaklığa geldiğinde ise cildinize uygulayınız 5 dakika bekleyip ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

ev-yapimi-siyah-nokta-maskeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ