Frappe Nasıl Yapılır? Evde Frappe Yapımı!

Frappe Nasıl Yapılır? Evde Frappe Yapımı!

Türkiye’de de sevilerek tüketilen bir içecek olan Frappe, ilk kez 1954 yılında Yunanistan’da icat edilmiştir. Bu içecek hazır kahve ve sudan oluşur. Süt ve şeker de ilave edilir. Evde Frappe yapımı sırasında ilave edilecek sütün ve şekerin miktarı damak tadına göre değişir. Frappe yapmanın püf noktası sütün taze olmasıdır. Canimanne.com sitemizin takipçileri için bugün evde Frappe nasıl yapılır? Sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Ev yapımı Frappe tarifi yazımızın devamında…  Sitemizdeki Frappe Tarifi konulu içerikte bu içeceğin yapımı videoda anlatılmıştır.

evde-frappe-yapimi
Frappe Tarifi

Frappe Yapmanın Kuralları Nelerdir?

Frappe gibi ilginç içeceklerin yapılışında bazı kurallar vardır. Normal bir kahveden farklı bir lezzetler elde edebilmek için bu gibi içeceklerin malzemesine ve Frappe yapılışı konusuna dikkat etmek gerekir. Frappe genellikle Espresso ile karıştırılır ama aslında alakası yoktur. Kısa sürede değil, uzun süre bekleyebilen ve sonradan da tüketilebilen bir içecektir. Uzun süre taze kalması için köpük ve buzun iyice karıştırılması önemlidir. Bu işlem sayesinde süt uzun süre taze kalır.

evde-frappe-yapimi
Evde Frappe Yapımı

Evde Frappe Yapımı

Evde Frappe yapımı ve Frappe tarifi merak edenler için bu içeceğin malzemeleri ve yapılışı aşağıdadır.

Frappe Malzemeler: 2 tatlı kaşığı granül kahve – 5 tatlı kaşığı su – istenilen miktarda damak tadına göre şeker – 2 adet buz köpüğü – taze ve soğuk süt

Frappe Yapılışı: öncelikle granül kahve bir karıştırıcının içine koyulur. Şeker ilave edilir. 3 dakika süresince karıştırılır. Malzemenin köpük haline gelmesi gerekir. Bu işlem için Shaker kullanılır. Elde edilen köpüğün yarısı uzun bir bardağa alınır. Geri kalan karışıma su ilave edilir ve karıştırmaya devam edilir. Ancak bu kez daha yavaş seviyede karıştırılır. Bu karışım da bardaktaki köpüğün üzerine boşaltılır. Frappe yapımı tamamlanmış olur.

evde-frappe-yapimi
Frappe Yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ