Evde Gelin Çiçeği Yapımı

Evde Gelin Çiçeği Yapımı

 

Gelin çiçeğini evde kolaylıkla herkes yapabilir. Anı olsun diye kendi gelin çiçeklerini bile kendi yapan gelinlerimiz de olmuştur. Yazın çokça düğünler olmaktadır. Gelin çiçeğini en yakın dostu veya arkadaşı yapıp, gelinimize güzel bir hatıra ve anı olarak hediye edebilir. Tabi ki bunu yapsa yapsa en yakın dostumuz yapar. Evde gelin çiçeği yapımı sanıldığı kadar zor bir iş değildir, Çok basittir, Herkes rahatlıkla büyük bir keyif ile yapabilir. Gelinlerimizin en mutlu gününde ellerinde tutuğu çiçek, çok şık ve göz alıcı olmalıdır.

Gelin çiçeği yapılırken gelinliğin tarzına göre yapılmalıdır. Eğer romantik bir gelinlik seçimi yaptıysak buna da açık tonlarda bir buket hazırlanmalı, mesela uçuk pembe gibi. Renk seçimi kişiye bağlıdır. Eğer çok renkli bir şey istiyor ise, mor tonlarında bir evde gelin çiçeği hazırlanabilir. Tabi ki daha canlı cıvıl, cıvıl bir şey isterseniz o zaman kırmızı, yeşil ve sarı tonlarında da yapılabilir. Evde yapılan gelin çiçeği nasıl hazırlanır.

Gelin çiçeği gelinimiz rengine ve modeline karar verdikten sonra, istediği renk tonlarında hazırlanır.

Yapım aşaması için ise gerekli malzemeler:

Silikon tabancası, silikon, yapay buketler, kurdele, tül ve makastır.

Öncelikle, buket çiçeklerimizin saplarını bağlıyoruz, sonrasında seçim size kalmış ama kristal tül daha ağır duruyor gelin çiçeğinde. Tülü buketlerin boyuna göre ayarlayıp, kesiyoruz. Çiçeklerin altından başlayıp yukarısına kadar tülü sarıyoruz. Yalnız çiçeklerin ucu dışarıda kalacak şekilde. Daha sonrasında silikon yardımı ile kenarlarını yapıştırıyoruz. Kurdele ile süslemeye başlıyoruz.

Evde yapacağımız gelin çiçeği hem hesaplı, hem de isteğimize göre tasarladığımız için daha cazip gelecektir bize. Gelin çiçekleri yapımı artık bir sektör haline gelmiş durumda. Bunu ticaret amaçlı da yapabilirsiniz. Çok iyi paralar kazanabilirsiniz.,

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ