Evde Hijyen Sağlamanın Yolları

Evde Hijyen Sağlamanın Yolları

Ailemizi korumak ve sağlığımızı tehdit altına almamak için evdeki hijyene ve temizliğe dikkat etmeliyiz. Ancak burada önemli olan nokta doğru malzemeler ve teknikler kullanarak temizlik yapmaktır. Hijyen sağlamak isterken daha kötü sonuçlara ulaşabilirsiniz. Öncelikle evinizin temizliğinde kesinlikle kimyasal ürünler kullanmayınız. Bunlar sizin evinizde hijyen sağlamak yerine daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Evimizin derli toplu olması temiz ve hijyenik olması herkesi mutlu eder. Sizde temizlik konusunda birkaç püf noktasına dikkat ederek daha hijyenik ve doğru bir temizlik yapabilirsiniz.

Banyo, tuvalet, klozet ve küvetimizi her gün anti bakteriyel ürünler ile temizleyiniz ve bol su ile durulayınız.

Banyo ve mutfak yerlerini ve tezgah üstlerini anti bakteriyel ürünler ile silmeliyiz veya tuza batırılmış limon ile silmeliyiz.

Odalarımızı sık sık elektrikli süpürge ile süpürmeliyiz ve belli aralıklar ile anti bakteriyel ürünler ile kapıları, yerleri ve pencereleri silmeliyiz.

Bebek odalarını haftada bir kez çamaşır suyu ile silmeliyiz. Ancak temizliği bebek odada yokken yapmalı ve iyice havalandırmalıyız.

Toz bezleri ile işimiz bittikten sonra sıcak su ve deterjan ile yıkamalı ve açık havada kurutmalıyız. Kirli temizlik bezlerini ise hiç yıkamadan direk atmalıyız.

Havlu, nevresim gibi kullandığımız ürünleri sık sık değiştirmeli ve hijyenik deterjanlar ile yıkamalıyız. İç çamaşırı gibi ütülemeye müsait olan kıyafetlerimizi ütü ile ütülemeliyiz.

Çocuklarınıza küçük yaşlardan itibaren el yıkama alışkanlığı kazandırmalısınız. Mikropların çoğunluğu ellerden geçmektedir. Anti bakteriyel sabunları ve sıvı sabunları tercih etmeniz de fayda var.

Evinizi yaz kış mutlaka her gün en az 20 dakika havalandırmalısınız. Havalandırılmayan evlerde bakteriler daha çabuk ürer ve sizi hasta edebilir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ