Evde Kartondan Tavşan Yapımı

Evde Kartondan Tavşan Yapımı

Evde çocuklarınız için basit bir şekilde kartondan tavşan yapabilirsiniz. Evde bulunan eşyalarla minyatür tavşan yapmanız son derece basittir.

İlk önce tavşanın kafasını çizmeniz gerekiyor. Daha sonra da tavşanın gövdesi yapılır. Öndan sonra da küçük detaylarla bitirilir. Tavşanın kafa şema çizimi düzgün bir şekilde kesilir. Tavşanın gözleri de yapıldıktan sonra kartona monte etmek gerekir.Kartonun arkasına da ponpon şeklinde kuyruk çizilip kesildikten sonra yapıştırılır. Bu işlemler aşama aşama yapıldıktan sonra karton tavşan yapımı bitirilir.

Aynı çalışmalar karton kutu kullanılarak da yapılabilir. Kullanılan kartonlar ilaç kutusu olabilir. Büyükçe olan şurup kutuları tercih edilebilir. Bonibon ya da çikolata kutuları da minyatür tavşan yapımında kullanılabilir. Bu tarz çalışmalar süs olarak evde kullanılabilir. İterseniz de çocuklarına oyuncak olarak hediye edebilirsiniz. Kartona veya maket çalışmaları  yapımı oldukça zevkli  zaman geçirten  çalışmalardır.

Minyatür tavşan yapımını farklı renk ve büyüklükte yapmanız mümkündür. Çeşitli renklerde küçükten büyüğre doğru farklı boylarda yaparsanız oldukça dekoratif duracaktır. Bunun için de çeşitli büyüklükteki karton kutulara ihtiyacınız olacaktır. Tavşanın kafasını da çeşitli büyüklükte yapmanız gerekir.

El yapımmı minyatür tavşanı çacuklarınız çok sevecektir. Ayrıca plastik yapımı olan oyuncaklar çocuklar için son derece zararlıdır. Bu yüzden el yapımı oyuncakları tercih etmek daha doğrudur. Tabi bunlara da dikkat etmek gerekir. Özellikle yaşı küçün olan çocukların bu el yapımı oyuncaklarla oynarken dikkat etmek gerekir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ