Evde Manikür

Evde Manikür

Manikür biz kadınlar için aslında oldukça büyük bir problemdir. Hem manikürü gelen tırnakların görünümünün çirkinleşmesi, bakımsız görünmesi, ojenin tırnakta güzel durmaması ve tırnakların olduğundan kısa ve küçük görünmesine neden olması hem de oldukça masraflı olması manikürü biz kadınlar için problem haline getiren şeylerdir. Sık sık manikür yapan kadınlarda tırnak etleri oldukça hızlı uzar, neredeyse haftada 2 kez manikür yapmak gerekmektedir. Evde manikür yapmak için gerekenler ve tüyolar oldukça basit olduğu halde manikürünü evde yapamayan kadınlar için bu oldukça masraflıdır. Diğer yandan kuaförlerde veya güzellik salonlarında yapılan manikürde kullanılan malzemelerin steril olup olmadığının bilinememesi, bir malzemenin tek kişiye mi yoksa birden fazla kişiye mi kullanıldığının anlaşılamaması bizleri manikür fikrinden uzaklaştırmaktadır.

Oysaki evde manikür yapmak oldukça basit bir işlemdir. Sadece gerekli olan malzemelerin sizde bulunması gerekir ve bu malzemeler de maliyeti yüksek malzemeler değildir. Diğer yandan evde manikür yapmak için gerekenler ve tüyolar vardır. Bunlar bilindiği takdirde manikür artık kâbus olmaktan çıkar.

Evde manikür yapmak için gerekenler ve tüyolar şunlardır: Öncelikle elleriniz ve tırnak içleriniz temiz olmalıdır. Sonrasında ister tırnak eti temizliğinden ister tırnakların düzeltilmesinden başlayabilirsiniz. Tırnaklarınızı törpüyle sağa sola hareketlerle değil sadece bir yöne istediğiniz şekle getirmelisiniz. Törpülekdikten sonra bir kaba konan ılık bir suya tırnaklarınız için faydalı birkaç yağ bunlar zeytinyağı, limon yağı veya elinizde bulunan herhangi bir organik yağ karışımı koyabilirsiniz. Tırnaklarınızı tırnak etlerinizin yumuşaması için 5-10 dakika bu suda bekletin. Bu işlem bittikten sonra tırnak etlerini itmeye yarayacak bir aletle tırnak etlerinizi ileriye doğru itin ve bir sonraki aşamada tırnak etlerinizi tırnak eti makasıyla alın. Bu aşamada tırnak etlerinizi bir kerede almanız önemlidir, aksi halde tırtıklı bir görünüm kazanacaktır. Aynı zamanda tırnak etlerinizi alırken fazla içeriye girmeyin bu tırnak etlerinizin kanamasına neden olur. Mikrop veya bakteri kapabilir. Sonrasında tırnak üst yüzeyini de bu işe yarayacak özel bir törpüyle törpüleyerek, tırnaklarınıza kalsiyum veya protein içerin tırnak kırılmasını önleyen bir bakım ojesi sürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ