Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanların vazgeçilmezi olan saç boyaları… Eskiden belli bir zaman sonra kadınlar saçlarına kına kullanırlardı, ancak gülşen ürünlerle gençlerden İleri yaşlara kadar her kadın saç boyası kullanmaya başladı. İleri yaştaki bayanlar saçlarında beyazları görülür hale geldiğinden kullanırken bazıları da sadece değişim görmek için kullanıyor. Genç bayanlarda da yeni modaya, yeni trende gibi bir alışkanlık haline geldi.

Günümüzde çok sık değişiklik ya da İhtiyaçtan saç boyama aşkta olur bayanların kuaförleri zaman ya da para harcaması yoğunlaştımdan dolayı evde saç boyamayı tercih etmektedirler. Böylelikle hem zamandan hem de maddiyat olarak tasarruf edeceklerdir. Sıklıkla evde saç boyanıyor. Peki hanımlar evde saç boyarken dikkat edilmesi gerekenleri biliyor mu?

Evde saçınızı boyamaya başlamadan önce kullanma talimatını okuyup gerekli olan tüm malzemeleri hazır hale getirin. İlk kez saçını evde boyayacak bayanları göz önüne alarak konuşalım.

Saçlarınızı tarayarak boyanın rahatça ulaşabileceği açıklığa sahip olun, yoksa boyama esnasında taramak için uğraşırsanız boya gereğinden fazla saçta duracak ve bu sebeple istediğiniz rengi tam tutturma şansınız yüksek oranda düşecektir. Evde saç boyarken dikkat edilmesi gereken nerden bir diğeri ise renk tonunu doğru ayarlamaktır. Saçınız koyu renk ve daha açığını yapmak istiyorsanız İlk yapmanız gereken açıcı kullanarak koyu tonundan kurtulmak olacaktır.

Bir diğer konu ise saçlarınızın uzunluğuna göre boya almanız gerekmektedir. Kısa saça bir kutu yeteceği gibi uzun saça en az iki kutu kullanılmalıdır. Aksi halde bir kutuyu saçınıza yetiştirmeye çalışırken istediğiniz saç tonunu yakalayamayabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ