Evde Yapınca Dışarıdaki Tadı Alamayacağınız Yiyecekler

Evde Yapınca Dışarıdaki Tadı Alamayacağınız Yiyecekler

Evde Yapınca Dışarıdaki Tadı Alamayacağınız Yiyecekler

Dışarıda yediğimiz yemekleri bazen çok beğeniriz. Aynı lezzeti, tadı evde yakalamak için ne gerekiyorsa yaparız ama ne yaparsak yapalım aynı tadı yakalayamayız. Dışarıda yapılan bazı yiyeceklerin özel karışımları ve bazı sırları vardır. Aynı zamanda içinde kullanılan malzemenin kalitesi de farklı olunca ne kadar uğraşsak da aynı lezzeti yakalayamayız.

Evde yapsanız da dışarıdaki lezzeti alamayacağınız yiyecekler

  • Bunların başında elbette ki sosisli sandviç gelmektedir. Özellikle de büyük AVM’lerin en vazgeçilmezlerinden biridir. ancak farklı kullanılan soslar, farklı sandviç ekmekleri ile bambaşka bir tada ulaşır. Bu yüzden evde deneseniz bile aynı lezzeti alamazsınız.

  • Sezar salata ise bir diğer yiyeceklerden biridir. Özellikle de et yemeklerinin yanında servis edilen Sezar salatayı yapmak ustalık gerektirir. İçine bu salataya özel soslar hazırlanır. Biz ise evdeki basit malzemeler, sosları kullanarak bu tada ulaşamadığımız için aynı lezzeti yakalayamayız.

  • Evde yaptığımızda dışarıdaki tadı alamadığımız bir diğer yiyecek ise köri soslu tavuktur. Köri sosunu eğer gerektiği gibi ustalıkla hazırlamazsanız istediğiniz kıvamı, tadı yakalayamazsınız.

  • Kokoreç sokak kültürünün en vazgeçilmez yemekleri arasında yer almaktadır. Seveni ise hayli fazladır. Evde ne kadar özenerek hazırlasanız da dışarıda yediğinizin tadını, lezzetini alamayacağınız yiyeceklerin başında gelmektedir.

  • Bir diğer yiyecek ise tükürük köftedir. Ustanın elinden yendiğinde apayrı bir lezzet vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ