Evden Duman Kokusu Nasıl Çıkar?

Evden Duman Kokusu Nasıl Çıkar?

Bazı elektronik eşyalar zaman içinde kısa devre yaparak yanabilir. Ardından pek de hoş olmayan bazı kokular evinizi sarabilir. Kötü koku ile birlikte evinizi duman da kaplayabilir. Evden kötü koku nasıl çıkar? Sizler için en etkili yöntemleri değerlendirdik.

Kullandığımız günlük eşyalar içlerinde biriken toz, kir gibi nedenlerden ya da uzun süreli kullanımdan dolayı kısa devre yapmakta ve bu durum eşyadan duman çıkmasına neden olmaktadır. Çıkan duman kötü bir koku yaymaktadır. Böyle sıkıcı durumları çok sık yaşamamak için elektrikli aletleri kullanım kılavuzunda yer alan bilgilere göre kullanmak gereklidir. Daha büyük kazaların ya da yangınlara sebebiyet vermeden önlem alınması önemlidir.

Bu içeriğimizdeki bilgi gibi daha birçok bilgiyi Püf Noktası kategorimizden edinebilirsiniz.

evden-duman-kokusu-nasil-cikar-
Evden Duman Kokusu Nasıl Çıkar?

Evden Kötü Koku Nasıl Çıkar?

Cihazınızın bozulmasından kaynaklı çıkan duman bazen kötü kokabilmektedir. Bu koku genelde yanık kokusunu andırır. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız ilk olarak elektronik cihazınızın prizden çıkarıp, elektrik ile ilişkisini kesin. Duman kokusu olukça hızlı bir şekilde evin her yanına dağılmaktadır. Evden duman kokusunu çıkarmak için;

  • Yapmanız gereken ilk şey pencereleri açmaktır. Böylece içeriye temiz hava girecektir.
  • Kötü kokudan kurtulmak için hemen oda spreyi ya da parfüm gibi kokuları kesinlikle sıkmayın. Yapılan yanlışlardan biri de budur. Bu maddeler yanıcı olması nedeniyle yangın riski bulunan ortamlara sıkılmamalıdır.
  • Evdeki kötü kokudan kurtulmak için su iyi bir araçtır. Evde boş bir sprey başlıklı şişeniz varsa içine su doldurun. Doldurduğunuz suyu evin tüm odalarına, banyolara sıkın. Böylece evdeki hareket azalacaktır.
  • Hemen evde bulunan mumları yakarak odalara yerleştirin. Mum kötü kokuyu yok edecek ve dumanı çekecektir.
  • Evinizde havalandırma sistemi varsa açın. Bunun yanı sıra mutfak davlumbazını da çalıştırmak da kötü kokuları engellemek için işe yarayacaktır.
evden-duman-kokusu-nasil-cikar-
Evden Duman Kokusu Nasıl Çıkar?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ