Canım Anne

Eve sinen sigara kokusu nasıl giderilir?

Eve sinen sigara kokusu nasıl giderilir?

oda ya sinen sigara kokunu ne giderir

Soru: Eşim çok sigara içiyor evin içine çok pis sigara kokusu sinmiş durumda, nasıl çıkartabilirim bu kokuyu yardım ederseniz sevinirim.

Cevap:Özellikle biz bayanlar bulunduğu mekanının güzel kokmasını ister. Bazı evlerde içilen sigara kokusundan dolayı rahatsızlık verir.Bu da hiç Hoş olmaz.İlk Önerimiz elma sirkesi ve hamur kabartma tozu ile olacak sonraki önerilerimiz 5 madde halinde sıraladık.. Kolay gelsin

Sirke ve Hamur Kabartma Tozu Önerisi

Bir su bardağına bir poşet hamur kabartma tozu ekleyin ve üzerine köpürüp taşmaya neden olmaması için ağır ağır bardağın yarısına kadar elma sirkesini ekleyin. Bu karışımı sıgara içilen ortamda, örneğin dolap üzerine vs yüksekçe bir yere bırakın orada kalsın. Bu karışım buharlaşmaktadır, odadaki veya mekandaki sıgara içme sıklığına göre bu işlemi haftada bir yenileyebilirsiniz. Ortalama olarak yarım su bardağı elma sirkesi ve hamur kabartma tozu 1 hafta boyunca etkili olmaktadır. Daha küçük bardaklarla birden fazla hazırlayacağınız bu karışımı odanın çeşitli yerlerine yerleştirebilir daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Birinci öneri
Sabahları uyanabilmek için kullandığınız kahve, sigara kokusundan kurtulmanız konusunda da size yardımcı olabilir. Tülden birkaç tane ufak kese yapın, içlerini kahveyle doldurun ve evinizin muhtelif yerlerine, özellikle sigara içilen alana asın. Kahve evinize sinen sigara kokusunu absorbe edecek ve yerine hoş, aromatik birkoku bırakacaktır.

İkinci öneri
Mümkünse evinizde sigara içilmesine izin vermeyin, kül tablalarını dolu tutmayın. Eğer bu durumu engelleyebilirsanız, sigara dumanının dağılmasını engelleyen kül tablalarından kullanın ve sigara içilirken camları açın. Perdeleri de açarsanız, hava sirkülasyonunun daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

Üçüncü öneri
Sigara içilen alanda mutlaka kokulu mum yakın. Ayrıca bu konuda oda kokularından da yardım alabilirsiniz. Kuru çiçeklerden hazırlanmış bir potpuriyi sehpanın ortasına yerleştirin. Bu aynı zamanda oldukça dekoratif bir çözüm olacaktır.

Dördüncü öneri
Eğer evinize sigara kokusu sindiyse, başvurabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri de birkaç tane limon ve portakal dilimleyip, sigara içilen alana yerleştirmek. Ancak dilimleri bir, en fazla iki gün sonra dağıttığınız yerlerden toplamayı ihmal etmeyin.

Beşinci öneri
Eğer bir gece evvel arkadaşlarınızla evinizde toplandıysanız ve fazlasıyla sigara tüketildiyse, ertesi gün evinizin yakınından geçmek istemeyebilirsiniz. Bunun için size önereceğimiz çözüm oldukça basit. Sigara içilen alana geceden birkaç kase sirke koyun ve kapıyı kapatın. Bir gün kadar sirkeli kaseler içeride kalsın ve sonra kaseleri odadan çıkarın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. haydar dedi ki:

    Ben ketıla icine nane atiyorum suyu kaynatiyorum buhariyla zaten koku gidiyor.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın