Evinizde Nostalji Köşesi Oluşturun

Evinizde Nostalji Köşesi Oluşturun

Evinizde Nostalji Köşesi Oluşturun

Kuşkusuz yuvamız en rahat ettiğimiz, en çok sevdiğimiz mekânların başında geliyor. Eminim hepiniz elinizden geldiğince sizin ve eşinizin zevkine göre döşemişsinizdir evlerinizi. Ben de o şanslı kadınlardanım. Sağ olsun eşim bu konuda beni hep destekledi ve bu süreçte çok yardımcı oldu. Gerek eşyalarımızın seçiminde gerekse dekorasyonumuzun oluşmasında hep yanımdaydı. Benim zevkim biraz alışılmışın dışında hanımlar. Yani günümüzde var olan ürünler benim ilgimi çekmiyor açıkçası, benim aklım hep geçmişte.  Anlayacağınız üzere ilgi alanım nostaljik mobilyalar. Bana hep yaşanmışlıkları anımsatıyor. Sanki o eşyalar da bizlerle beraber büyüyor ve yaşlanıyorlar. Bu his bile beni çok heyecanlandırıyor. Onlar benim gözümde birer eşya olmaktan çıkıyorlar adeta.

Aslına bakarsanız evde nostalji köşesi fikri beni hep heyecanlandırıyordu, sonrasında bunu faaliyete dökmeye karar verdim. Neden benim evim hayallerimi süsleyen o evler gibi olmasın diye düşündüm ve araştırmalarımı yapmaya başladım.  Dediğim gibi yaşanmışlıktan yana olduğum için öncelikli işlerimden biri eskicileri gezmek oldu. Burada beni cezbeden ve evimin diğer parçalarına uyum sağlayan ürünleri birer birer seçtim. Daha sonrasında ise eski eşyalar nasıl değerlendirilir diye küçük bir araştırma yaptım. Evimde rahatlıkla değerlendirebileceğim birkaç parça eşyam vardı. Uyguladığım eskitme boya teknikleri ile onları da bu köşeye rahatlıkla uydurdum.  Artık tam olarak istediğim olmuştu ve evimin en sevdiğim köşesi hazırdı! ‘Nostalji Köşesi!

canım anne-261

Sizlerin de hayalinde herhangi bir konsept var ise hiç çekinmeden araştırmaya başlayın ve sonuca odaklı bir şekilde emin adımlarla ilerleyin. Emin olun hanımlar ortaya çıkan manzara sizler için gurur kaynağı olacak! Diğer kadınlar gibi kombin edilmiş bir ürün grubunu almak yerine yeniden yaratmış olmanın haklı gururunu yaşayın!

canım anne-25922

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ