Evinizi Bebeğiniz için Hazırlayın

Evinizi Bebeğiniz için Hazırlayın

Bebek beklerken her aile oldukça heyecanlı ve biraz da telaşlı olur. Bebeğinizi beklerken yapacağınız bazı şeyler size, doğumdan sonra kolaylık sağlayacaktır.

Öncelikle eğer bebeğiniz için bir oda hazırlamayı planlıyorsanız en son haftalara veya aya bırakmadan birkaç ay kala hazırlıklara başlamanızda fayda var. Olası durumlar için önceden hazırlamanız sizin için iyi olacaktır. Hem hazır olduğunda sizin içinizde, kafanızda rahatlar. Son anlara bırakıldığında illa bir eksiklik olacaktır. Acele ile yapmak yerine, rahat rahat hazırlamak varken neden son ana bırakasınız ki değil mi?

Öncelikle çocuk odası için gerekli eşyaları, mobilyaları alınız. Daha sonra ise ona uygun perde ve hali seçimini yapınız. Odayı fazla daraltmadan ve boğmadan seçimler yapmaya dikkat ediniz. Halınızı anti bakteriyel seçmeniz de fayda var.


Bebeğiniz için çıkacağınız alışverişi son ana bırakmayın. Doğum çantasına koyacaklarınızı özellikle birkaç ay önceden hazırlayınız. Doğum çantanızı kıyıya köşeye değil özellikle de doğum yaklaştığında el altında tutunuz. Acele ile unutma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Alışverişte aldığınız kıyafetleri önceden mutlaka yıkayınız. 30 derecede ve özel deterjanlar ile yıkamanız, sabun tozları ile yıkamanız daha doğru olacaktır. Yıkayıp, ütüleyip önceden dolaba yerleştirin ki size daha sonra yük olmasın.


Evinizdeki fazlalıklardan kurtulun. Bunlar size daha sonradan oldukça yük olacak ve vakit kaybetmenize neden olacaktır. Evinizde kullanmadığınız ve bir köşede duran kıyafet, eşya her ne olursa olsun ya birine verin veya atın. Bebeğiniz doğduğunda ortalık yeterince karışacaktır. Bunu bir düzene oturtmak için önceden planlar yapınız. Mesela altına hep aynı yerde değiştirin veya değiştirmeyi planlayın, daha önceden buraya karar verip ayarlayın. Böylelikle evinizin her yerinden bezler, ıslak mendiller çıkmayacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ