Canım Anne

Evinizin Enerjisini Çiçekler ile Değiştirin

Evinizin Enerjisini Çiçekler ile Değiştirin

Evinizin ve hayatınızı geliştirmek için en güçlü yollardan biri evinize peyzaj, bitkiler ve çiçekler eklemektir. Güzel bitkiler ve çiçekler dekorasyonunuz da, sağlıkla büyüyen chi enerjisini evinize getirecektir. Ayrıca bahçeniz mevcut ise peyzaj düzenlemeniz gayrimenkul değerinizi arttıran kriterlerden biridir. Feng Shui açısından bakıldığında, tamamen güzel bir çevre düzenlemesi evinize chi enerjisi ekler. Hayatınızın sağlıklı, daha mutlu ikili ilişkiler ve refah katacağı bir gerçektir. Çiçekler ve dekorasyon bitkiler sevgiyi teşvik eder ve evinize iyi şans getirir. Hayırlı bir enerjiyi üzerine çekmek için çiçekli bir bitkiyi seyretmeniz bile yeterlidir.

cicek-dekorasyonu

Evde yetiştireceğiniz bitkilerin yanı sıra, evinizdeki vazolarda da harika çiçekleri teşhir edebilirsiniz. Karışık renkli buketler parlak mutlu yang enerjisini getirir. Evinizdeki bireylerin içerisinde çiçek mutluluk duygusu yaratır. Kendinize veya evinize taze, bahar yenilenme enerjisi aşılamak için bir vazo dolusu çiçek sizin ilham kaynağınız olacaktır. Şifa enerjisi için, beyaz renkli çiçekler aşk enerjisi için pembe renkli çiçekler zenginlik enerjisi için mor veya altın sarısı çiçekler tercih edebilirsiniz.

İhtiyacı olanlara çiçek hediye etmek

Arkadaşlarınız veya aile üyeleri hasta olduğunda onlara manolya veya lilyum beyaz çiçeklerden oluşan bir buket hediye edebilirsiniz. Arkadaşlarınız veya aile bireylerinin daha fazla refaha ihtiyacı varsa, zenginlik ilhamı için nergis gibi ampul türünde çiçekleri dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz. Yeni bir eve taşınan komşularınız için veya yeni bir işe başlamaya niyet edenler için chi enerjisini arttırmak adına her zaman en iyi seçim yeni yılbaşında güzel bir çiçek hediye etmektir. Pembe renkli çiçekler sevgiyi ve mutluluğu temsil etmektedir.

Nilüfer Aydınlanma Çiçeğidir

Saflık sembolü olarak, çamurlu sularda yükselen lotus çiçeği dünyevi sorunların üzerinde yükselmeyi simgeleyen çiçektir. Buda’ların genellikle bir lotus çiçeği ve OM Mani Padme Hum kelimeleri ile resimlerini dekorasyonda tercih etmeniz. Sonsuz başarı, bolluk, iyi şans getirerek sizi aydınlatır.

Bekarlar Şakayık çiçeğini seçmeli

Çin’de şakayık çiçekleri romantizmin çiçeği olarak ifade edilir. Birçok Çinli genç kadın kırmızı şakayık çiçeğinin aşk ve romantizmin nihayi sembolü olarak kabul eder. Evlenmek isteyen bekarlar evinde vazosunda Şakayık çiçeklerini bulundurmayı ihmal etmemeli. Sevgiyi arayanların bir numaralı tercihi bu çiçek olmalıdır. Oturma odanızın dekorasyonunda şakayık tablolarını da tercih edebilirsiniz.

 

sakayik-cicegi

Orkide Kariyer Çiçeğidir

Orkide yetiştirmek kariyer için chi enerjisini aktifleştirir. Mor orkide fırsat ve başarı getirmek için kabul edilir. Oturma odasında orkide çiçeği bulundurmanız ailenize şans ve uyum getirir.

Refah, Başarı ve Zenginlik için

Kasımpatı çiçeğini bol sevinç ve uzun verimli ömürü temsil eder. Servet için Zambak, Nergis, Lale, Gladiolas ve İris çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

kasimpati-cicegi

Banyoda çiçek temizleyerek arındırmak ve yüceltmek

Çiçekleri Dekorasyon enerjilerinde kullandığınız gibi Temelde kendi vücudumuzda Yang Chi oluşturmak, zihninizi açmak ve vücudu gençleştirmek için sadece beş elemen ve beş renk en az beş farklı çiçek yaprakları serperek arındırma banyosu yapabilirsiniz.  Küvetinizi hazırlarken biberiye gibi pembe, sarı, beyaz, mavi ve yeşil yapraklara sahip çiçekleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca güzel bir aromaya sahip yağlardan da faydalanabilirsiniz. Lavanta, Yasemin veya gardenya kokularını tercih edebilirsiniz. Bu canlandırıcı ve arındırıcı ritüel vücudunuzu demlenmeye ve zihninizi yatıştırmaya yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın