Fantastik Makyaj Nasıl Yapılır?

Fantastik Makyaj Nasıl Yapılır?

Fantastik makyaj özel günlerde, konsept veya çılgın partilere giderken kullanabileceğiniz iddialı bir makyajdır. Aslında biraz zor ve karışık görünen bu tarz makyajları yaparken doğru sırayla kullanacağınız doğru malzemeler size bir hayli kolaylık sağlayacaktır. Son derece renkli, eğlenceli ve değişik görünen fantastik makyajını uygun kostüm ve saç ile de bütünleştirdiğinizde ortaya mükemmel bir sonuç çıkacaktır. Gelin fantastik makyaj nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

makyaj-yap

Fantastik makyaj yapılırken normal bir makyajda kullanılan malzemelere ek olarak ihtiyacınız olan makyaj malzemeleri aqua ve karşıt renklerde birçok göz farı, renkli renkli simler, değişik takma kirpikler ve daha doğru uygulama için makyaj fırçaları olacaktır. İlk olarak yapmanız gereken şey her makyajda olduğu gibi yüzünüzü nemlendirmektir. Daha sonra cildinize uygun fondöteninizi sürerek renk farklılıklarını kapatmanız gerekir. Özellikle göz altlarında morluk, kızarıklık gibi sorunları olanlar tüm ten renginin eşit durması adına göz altlarına kapatıcı uygulamayı ihmal etmemeliler. Daha sonra uygulayacağınız toz farların göz altlarınıza dağılmaması ve yüzünüzün parlamaması için transparan pudrayı göz altlarınıza ve yüzünüze uygulayın. Fantastik makyajda en öne çıkan ayrıntı rengârenk göz kapaklarıdır. Bu nedenle göz kapaklarınızı üçe veya dörde bölerek farklı renklerde far uygulayın. Aqua farları da alt ve üst kirpik diplerinizi belirginleştirmek için eyeliner gibi kullanabilirsiniz.

fantastik

Fantastik makyajınızı yaparken göz kapaklarınıza istediğiniz renklerde istediğiniz şekilleri verdikten sonra tüm göz kapağınıza sim sürün ve takma kirpiklerinizi takın. Kaşlarınızı belirginleştirip rimelinizi uyguladığınızda göz makyajınız bitmiş olacak. Elmacık kemiklerinize allığınızı uygulayıp biraz dağıttıktan ve dudaklarına rujunuzu, onun üzerine de parlatıcınızı sürdükten sonra fantastik makyajınız bitmiş demektir. Bu ve bunun gibi tamamen hayal gücüne kalmış olan fantastik makyajları saçınız ve kostümünüz ile desteklemeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ