Farklı gül bahçesi lif yapılışı

Farklı gül bahçesi lif yapılışı

Farklı gül bahçesi lif yapılışı yeni tasarım lif modelleri arayanlar için çeyizlerde olması gereken bir model olması gerektiğini düşündüğümüz modeldir. Görselliği şık olan gül bahçesi modeli oldukça fazla sipariş alabilecek lif örnekleri arasındadır.

Gül bahçesi lif modeli yapılışı video anlatımlı olması sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Orta kısımdaki gül detayı oldukça gösterişli olması lif modeline nişan bohçalarında tercih edebilirsiniz.

Ayrıca sayfamızda yeni lif örnekleri ve bir çok çeşit lif yapılışını bulabilirsiniz. Yeni lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Farklı gül bahçesi lif yapılışı

Malzemeler: 5 renk lif ipi
Ekru
Açık ve koyu yeşil
Gül kurusu
Fuşya
7 numara tığ, makas

Yapılışı: Lifimize öncelikle gül yapacağımız zemini trabzanlı bölümü yaparak başlıyoruz. Aralarda arttırma işlemi yaparak 8 sıra arka ilmeklerden örüyoruz. Bu parçayı 6 eşit parçaya ayırarak aralardaki ilmeklere 6 dilim olarak yıldız örgü tekniği olarak 3 lu trabzanlar örüp kapatıyoruz. Her bir dilim 9 fıstık olana kadar örüyoruz ve son sırada her bir dilimde yaprak çalışması yapıyoruz. Kenar oyası olarak örümcek yapıp uçlarına fıstık yapıp ponpon uygulaması yaptıktan sonra yaprakların ortasına tomurcuk gül yapıyoruz. Trabzanlı bölümün son sırasına önde kalan ilmeklerin üstüne her dilimde 2 tane olacak şekilde yapraklar yapıyoruz ve yaprakların kenarlarına açık yeşil ip ile sık iğne yaparken aynı zamanda life sabitliyoruz ve en son olarak ortadaki büyük gülümüzü yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Farklı gül bahçesi lif yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ