Faturalardan Nasıl Tasarruf Ederiz?

Faturalardan Nasıl Tasarruf Ederiz?

Kabarık gelen faturalar hepimizin kokulu rüyasıdır. Özellikle de kış aylarında faturalarda daha bir artış gözlenmektedir. Faturalarınız hep beklediğinizden yüksek mi geliyor? Faturalarınızın daha az gelmesi için birden fazla tasarruf fikri vardır. Sizde bu ipuçlarına, bu noktalara dikkat ederseniz kabarık faturalardan kurtulabilirsiniz.

faturalardan-nasil-tasarruf-ederiz-1

Özellikle de aydınlatma açısından bir çok tedbir ve öneri vardır. Kullandığınız ampullerin çok voltlu olması önemli değildir. Önemli olan ne kadar verimli olduğudur. Bu yüzden yakıt tüketimi az olan tasarruf ampullerini tercih ederek hem aynı oranda aydınlanmadan faydalanacak hem de daha az elektrik faturası ödeyeceksiniz. Aynı zamanda apartman girişleri gibi alanlarda kendi kendine kapaban ampullerin kullanılması daha iyi olacaktır. Böylelikle boş yere yanan, yakıt, elektrik harcayan ampullerden kurtulmuş olursunuz. Alacağınız ampulün kalitesi de önemlidir. sırf ucuz diye kalitesiz ampul almayı tercih ederseniz sürekli yeni ampul almak durumunda kalırsınız. Bu yüzden tasarruf ampulleri biraz pahalı da olsa kaliteli olduğu için bunları tercih etmenizi öneririz.

faturalardan-nasil-tasarruf-ederiz-2

Birden fazla ampul kullanmak yerine güçlü ışık veren tek ampul kullanmak daha karlıdır. Bu yüzden küçük spot lambalara vereceğiniz parayı tek bir ampul alarak değerlendirebilirsiniz.

faturalardan-nasil-tasarruf-ederiz-3

  Doğalgaz faturası düşürmenin de bazı yöntemleri vardır. Kombinizin ayarı ile sürekli oynamayınız. Belli bir ayarda duran kombi daha az yakıt harcayacaktır. Aynı zamanda evinizin bir odasında yakıp diğer odalarında yakmazsanız da yine verimli olmayacak hem yeterince ısınmayacak hem de diğer odadan gelen soğuk daha fazla yakıt tüketimine neden olacaktır. Bu yüzden belli bir ayarda tüm odaları yakmanız hem daha verimli olacak hem de yakıt açısından da tasarruflu olacaktır.

faturalardan-nasil-tasarruf-ederiz-4

Su faturası içinde kullanırken daha tasarruflu ve dikkatli kullanmamız yeterli olacaktır.

faturalardan-nasil-tasarruf-ederiz-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ