Reklam

Fındık Fıstık Ceviz Kalp Hastalıklarına Karşı Koruyucu Mudur?

Reklam
Reklam

Sağlıklı beslenmek ve özellikle de kalp hastalıklarına karşı koruyucu besinler ile beslenmek her zaman oldukça önemlidir. Bu nedenle kalp hastalıklarına karşı koruyucu olan besinler araştırılmalı ve buna göre beslenme programı yapılmalıdır. Genel olarak kalp hastalıklarına karşı koruyucu besinleri öğrendikten sonra, fındık, fıstık ve cevizin kalp hastalığına karşı koruyucu bir besin değerinin olup olmadığını merak edenler mevcuttur.

Fındık, fıstık ve ceviz, birbirinden hem fiziki olarak hem de isim olarak ayrılmayan üçlü kuru yemiş olarak bilinmektedir. İster taze ister kurumuş ya da kavrulmuş bir şekilde rahatlıkla tüketilmekte olan fındık, fıstık ve ceviz günün her anında ister tadımlık ister doyumluk olarak rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Üstelik fındık, fıstık ve cevizin sağlığa yararları saymakla bitmemektedir. Peki fındık, fıstık ve cevizin bu yararlar içerisinde kalp hastalıklarına karşı da koruyucu bir özellikleri var mıdır? Ne kadar sıklıkta tüketilmelidir? Gibi sorular akıllarda yer edinmiş olabilir.

Fındık, Fıstık Ve Cevizin Kalp Hastalıklarına Karşı Koruyucu Besin Değerleri Nasıl Anlaşılmaktadır?

Pek çok kalp uzmanının da rahatlıkla tüketimine izin verdiği ve hatta önerdiği fındık, fıstık ve ceviz, kuru yemişlerin en sağlıklı olanları olarak bilinmektedir. İçerdikleri bileşenler sayesinde, pek çok hastalığa karşı koruyucu bir besin değeri olan bu üçlünün kalp hastalıklarına karşı da koruyucu besin değerleri mevcuttur.

Yağ asidi oranı açısından zenginlik içeren fındık, fıstık ve ceviz, kırmızı ya da beyaz et tüketmeyi sevmeyenler için birebir olarak kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Kalp hastalıklarına karşı koruyucu olmalarının yanı sıra, kan değerlerini de yükselterek kansızlığa da birebir gelmektedirler. Aynı zamanda kalbe zarar veren yiyeceklerden uzak durmaya ve açlık hissini büyük oranda bastırmaya da yardımcı olmaktadır.

 

 

Sonrakini düzenle 30 Ocak 2017 11:58 am

Reklam

Rasgele Konular

  • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

11 saat önce
  • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

12 saat önce
  • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

13 saat önce
  • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

2 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam