Fırında Ekmek Dilimleri

Fırında Ekmek Dilimleri

Merhaba hanımlar Biz çalışan kadınların dört göz ile beklediği hafta sonu geldi çattı. Biraz daha fazla uyumak gibisi yok! Güzelce uyuyup, dinlenip sonrasında ev halkına mis gibi bir kahvaltı hazırlama vakti! Şöyle uzun süre masada oturup, bütün bir haftanın kritiğini yapıp, özenerek hazırladığımız kahvaltımızı ağır ağır yemek gerçekten paha biçilemez!

canımanne1

Zaten bana sorarsanız yemek için etrafında toplandığımız masamız ailemizin temel taşlarından biridir. Bu temel taşları yerinden oynatmak istemiyorsak bence kolları sıvamalı ve ailemizi her daim yeni tarifler ile tanıştırmalıyız. Bana soracak olursanız hafif ve çok zaman harcamayı gerektirmeyen tatlardan yanayım.

canımanne2

Benim özellikle fırın yemekleri ile aram çok iyidir ve kızartmaya göre hafif olduğunu düşünürüm. Kahvaltı için de özellikle fırında ekmek dilimlerini tercih ediyorum. Hem evde bayatlayan ekmeklerimi kullanıyorum hem de malzemelerimi değerlendirmiş oluyorum. Peki, sizler fırında ekmek nasıl yapılır biliyor musunuz? Bilmeyenler için hemen kendi yaptığım tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.

canımanne3

Fırında Ekmek Dilimleri

Malzemeler;

Kişi sayısına göre dilimlenen ekmekler

Dilimlerin sayısına göre kaşar peyniri

Cherry domates

Sivri biber

Yapılışı;

İhtiyacımız kadar olan ekmeği alıp dilimliyoruz (bu tarifte özellikle bayat ekmek öneriyorum). Üzerine ekleyeceğimiz domatesimizi ve biberimizi ince ince doğruyoruz.  Kestiğimiz malzemelerimizi ekmek dilimlerinin üzerine yerleştiriyoruz. 180 dereceye ayarladığımız fırında pişmesi için yağlı kâğıdın üzerine ekmeklerimizi diziyoruz. Sonrasında piştiğine emin olana kadar bekliyoruz ve kaşar peynirimizi üzerine ekliyoruz. Eklenen kaşar peynirler kızarıncaya kadar fırınımızdan ekmeklerimizi çıkartmıyoruz. Kızardığını gördüğümüzde ise fırından çıkarıyoruz ve ailecek sıcak sıcak yiyoruz!

canımanne4

Gördüğünüz gibi hem ekmeğimiz ve malzemelerimiz değerlenmiş oldu hem de çok pratik bir şekilde karnımızı doyurmuş oluyoruz. Şimdiden hepinize afiyet olsun hanımlar!

canımanne5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ