Fırının İçi Nasıl Temizlenir?

Fırının İçi Nasıl Temizlenir?

Fırının içi nasıl temizlenir, içi kirlenen fırını temizlemek için pratik yöntemler nelerdir içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Mutfakta en fazla kullanılan ve içerisinde sürekli yemek pişirildiği için çok çabuk kirlenen fırını temizlemek zorlu bir temizliktir. İçerisinde sıcak ile birlikte yağların eriyip daha sonra soğuyunca katılaşması temizlemesi zor bir hal almaktadır.Fırın temizliğini etkili ve pratik yöntemler yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri deneyebilirsiniz.

Fırının İçi Nasıl Temizlenir?

  • Yarım su bardağı sıvı sabun, 1.5 su bardağı karbonat, çeyrek su bardağı beyaz sirkeyi karıştırın. Daha sonra bu karışımı bir fırça yardımı ile alıp fırının içerisine fırçalayarak temizleyin.
  • Yarım su bardağı karbonat, çeyrek su bardağı beyaz sirke ve yeterince suyu karıştırın. Bir bez yardımı ile karışımı alıp fırının içini temizleyin.
  • Bir kap içerisine sirke ve su ekleyin. Daha sonra fırını çalıştırın. 5 dakika ısındıktan sonra kapatın. Bu karışım içinde kaldıkça kirler kendiliğinden sökülecektir.
  • Bir sprey şişesi içerisine limon suyu, karbonat ve beyaz sirkeyi ekleyin. İyice karıştırıp daha sonra fırının içerisinde ki kirli bölgelere sıkıp biraz bekleyin. Sonrasında bir bez yardımı ile silebilirsiniz.
  • Bir limonu ikiye bölün. Daha sonra bir parçasını alıp karbonata batırın. Bu limonu alıp fırının iç kısmında ki kirli kısımlara sürün. Sonrasında temiz bir bez ile silin.

Sitemizde yer alan diğer pratik bilgileri de göz atabilir ve evinizde bu yöntemleri kullanabilirsiniz.Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız pratik yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ