Fıstıklı tığ işi örgü modeli yapılışı

Fıstıklı tığ işi örgü modeli yapılışı

Fıstıklı ığ işi örgü modeli yapılışı kolay tığ işi modeli arayanlar için trabzan ve fıstık modeli birlikte uygulayabileceğiniz bu güzel tığ işi örgü modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Nerede kullanımı tercih edilebilir. Yelek, hırka, battaniye, kırlent, atkı ve birçok örgü modelinde farklı ip seçimi ile uygulayabilirsiniz.

Tığ işi örgü modelleri özellikle örgü modellerinde sıkça tercih edilmektedir. Geniş örnek seçeneği olması bebek örgülerinde hanımlarımızın tercih ettiği örgü grubunun içinde yer almaktadır. Sizlerin tercihi şiş örgüler mi ? tığ işi modelleri mi ? sitemizde örgü dair birçok modelin video anlatımını bulabilirsiniz. Tunus işi örgülerden şiş örgülere sitemiz geniş örgü modellerini sizlere sunmaya devam etmekteyiz.

Fıstıklı tığ işi örgü modeli yapılışı

Modelde 2 adet bebe yünü ip ve 2 numara tığ kullanılmış.

Örneğin kat sayısı 18 +18

Her iki kenara 6 trabzan zincirin üzerine 1 sıra 2 li trabzan yapalım. 3 tane zincir ile geri dönüp 6 tane kenar tırabzanları örelim. 3.zincire batalım 3 dolgulu fıstık yapalım 1 tane zincir çekelim ve 2 zincire fıstık dolgusu yapalım 6 tane sırasıyla fıstık örelim. 3 zincir çekelim 3 zincirle birlikte yan yana 3 tane tırabzan yapalım. 3.zincire batalım 3 tane sırasıyla trabzan örelim. Sıra sonuna devam edelim ve 6 tane kenar tırabzanları örüp sırayı tamamlayalım. Arka sıranın tamamını sık iğne yapalım her 2 sırada bir ip değiştirip modeli tamamlayıp örelim. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü modelleri, tığ işi örgüler, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Fatmanın örgü evi youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Fıstıklı tığ işi örgü modeli yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ