Gece Cilt Bakımının 5 Adımı

Gece Cilt Bakımının 5 Adımı

Gece Cilt Bakımının 5 Adımı

Şehrin yorgunluğu, tozu, makyaj kalıntıları, stres, günün koşturması en çok cildimizi yorar ve etkiler. Bu yüzden cildinizin bakımına, görünümüne gündüz önem verdiğiniz kadar gece de önem vermelisiniz. Gündüz yorulan cildinizi gece 5 adımda dinlendirmeli ve yenilemelisiniz.

Bu sayede yeni güne ferah, rahatlamış ve dinlenmiş bir ciltle uyanmış olursunuz. İşte her gece uygulamanız gereken cilt bakımının 5 adımı;

 

  • Yüzünüzü yıkayınız: Tüm gün kirlenen ve gözenekleri tıkanan cildinize en iyi bakım elbette cildinize uygun bir temizleyici ile temizlemektir. Bunun için su ve cilt tipinize uygun bir temizleyici jel, tonik kullanabilirsiniz.
  • Nemlendirme: Yüzünüzü temizledikten sonraki adım ise nemlendirmektir. Öncelikle cildinizi tüm kirden ve yağdan kurtardınız, ardından ise nemlendirerek bakımına devam ediniz. Böylelikle cildinizde kuruluk olmayacak yumuşacık ve pürüzsüz bir iz kalacaktır.Gece Cilt Bakımının 5 Adımı
  • Maske: Uyumadan önce yapılan, yıkanmaya gerek duyulmayan cilt maskeleri cildinizin sağlığı ve bakımı için oldukça önemlidir.
  • Dudak bakımı: Cilt bakımı kadar elbette ki dudak bakımı da önemlidir. Bunun için çeşitli kimyasal ürünler yerine şeker ve zeytinyağını karıştırarak her gece yatmadan önce dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz.
  • Ellerinizi nemlendirin: Tüm gün yorulan ve yıpranan ellerinizin de özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Bunun içinde her gece yatmadan önce ellerinizi nemlendirici krem ile dinlendiriniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ