Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı denildiğinde insanların aklına gelen ilk örnekler koyu tonlarda yapılan makyajlardır. Fakat gece makyajlarının koyu olmasının yanında, doğal görünmesini tercih edenler için de doğal görünüme sahip gece makyajları da yapılmaktadır. Kadınlar için gece gezmeleri her zaman önemli olmuştur. Günlük bakımları, giyecek kıyafetlerinin yanında, yapacakları makyajlar da son derece önemlidir. Hatta kıyafet ve bakımlarından bir derece daha fazla önem vermektedirler.

blank

Gece olunca makyajın rengi koyulaşır, seçilen kıyafet uyumlarında daha ağır parçalar seçilir. Saçlar daha bir özenli yapılır. Tabii ki de Gece makyajı nasıl yapılır? denildiğinde, her zaman koyu olmak zorunda yanıtı verilmemelidir. Eğer koyu makyajı sevmiyor ya da kişi kendine yakıştırmıyor ise, doğal gece makyajları onlar için en ideali olabilir. Aslında gece makyajı yapmanın hiçbir zorluğu yok. Günlük makyaj biraz daha süslenerek kolayca gece makyajı elde edilebilir.

Gece Makyajı İçin Birkaç İpucu
Makyaj konusunda birkaç detayı bilen bir kadın biraz da cesaret katarak gündüz makyajını gece makyajına çevirip sınırlarını kendisi çizebilmektedir. Gece makyajı nasıl yapılır? sorusuna cevap olarak birkaç önemli pratik ipuçları kişiye basit adımlarla yardımcı olabilir.

  • Temiz bir cilt kaliteli her makyaj için en önce olması gereken koşullardan biridir. Cilt temizlenmiş olmalı. Kişi bunu, cildine uygun bir temizleme jeliyle sağlayabilir.
  • Yüz temizlendikten sonra, makyaj bazı kullanarak makyajın kalıcılığı arttırılabilir. Bu yüzden makyaj bazını uygulanır ve daha sonra fondöten uygulamasına geçilir.
  • ​Cilt rengine uygun bir fondöten sürüldükten sonra da, yüzde rahatsız olunan bölgelere kapatıcı uygulanır ve gözaltına da aydınlatıcı sürülür.
  • Sonraki adım ise pudradır. Pudra, makyajın kalıcılığını uzatmak için önemlidir. Hem makyajı sabitler, hem de cildi gece boyunca parlamalardan korur.
  • Her tür makyajda abartısız bir allık kullanımı önemli olmaktadır. Genel olarak dudak rengi ile aynı olan allıkları tercih etmekte yarar vardır.
  • Bir diğer adım ise, sağlıklı ve de canlı bir cilt görünümü için aydınlatıcı kullanımıdır. Göz pınarlarına, elmacık kemiği üstüne, çene üstüne, kaş altına, burun üstüne ve dudak üstüne hafif aydınlatıcı uygulaması yaparak daha sağlıklı ve canlı bir görünüm elde edilmektedir.

 

Gece makyajında önemli olan bölgelerden bir tanesi de kaşlardır. Kaşlar gece makyajından önce temizlemeli ve daha güzel gözükmesi için kaş fırçası ve kaş kalemi ile şekillendirilmelidir. Gece makyajına gözlere far sürülerek devam edilir. Sürülecek renkler hafif, orta veya koyu renkler olabilir. Bu tercih, giyilecek kıyafete uyumlu olabilir. İnce bir tabaka ve hat halinde ve üst kirpikler boyunca göz kapaklarının üstü karartılır. Bunun gibi çeşitli çok sayıda göz farı uygulaması kullanılabilir. Gözlere kalem ya da eye liner çekilerek güzel bir şekil verilebilir. Gözler etkili ve çarpıcı olmalıdır. Detay bir bilgi de şudur; cilt rengine zıt renkler iki kat daha güzel göstermektedir. Eye liner muhakkak kullanılmalıdır. Eye liner tercihi ince olarak seçilirse, daha etkili sonuçlar verecektir. Gözlere daha ışıltılı göstermek için simli veya parıltılı farlar uygulanabilmektedir.

Gece makyajında dudaklar çok önemlidir. Dudak kalemi ile dudakları çerçeveleyerek daha kalın göstermek mümkün olduğu gibi, rujun taşması da önlenebilir. Kırmızı veya pembe renkleri tercih etmek gece makyajı için uygun olabilmektedir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ