Canım Anne

Gelinlik lif modeli yapımı

Gelinlik lif modeli yapımı

Gelinlik lif modeli yapımı çeyizlik lif modellerine harika bir model olarak sizlerin favori lif modeliniz olacağını düşünüyoruz.

Gelinlik lif modeli sipariş alan arkadaşlarımız için de şık lif örneği olacaktır. Farklı renklerde yaparak müşterilerinizin beğenisine sunacağınız gözde lif modeli olacaktır.

Yeni lif öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımlar oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni lif örneklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Gelinlik lif modeli yapımı

Malzemeler: 2 renk lif ipi
7 numara tığ ve makas

Yapılışı: Elbise lif modeli yaka kısmından 8 fıstık yaparak başlıyoruz ve sırayı birleştiriyoruz. Kutu tekniği olarak çalışıyoruz ve 2 sırada arttırma işlemi yaptıktan sonra 2 sırada arttırma yapmadan kutu tekniği örüyoruz. Sıramızda toplamda 40 fıstık olması gerekiyor. Kollara 10 ar fıstık arka ve öne 10 ar fıstık ayırıyoruz. Kol kenar oyasını yaparak lifimizin ön kısmını örerek diğer kol ayrımına geçiyoruz. Ve arka fıstıkları da örerek sırayı tamamlıyoruz. Bu şekilde gövdeyi 4 sıra örüyoruz. Etek kısmı için önce fıstık kenarlarına yuvalar yapıp sonrasında yuvaların içine trabzanlar yapıyoruz 4 sıra olarak ördükten sonra etek ucunda 5 sıra ikili örümcek örüp ucuna kenar oyası yapıyoruz. 2 sıra trabzan olarak ördüğümüz sırayı atlayıp ortada yine ikili örümcekler oluşturup eteğin 2. Katını örüyoruz. 4 sıra ikili örümcek örüp kenar oyası yapıyoruz ve eteğin en üstteki katında 3 sıra ikili örümcek örüp kenar oyasını yapıyoruz. Süsleme için uzun bir zincir çekip elbisenin roba olan yerine fıstıkların arasından geçirip sabitliyoruz ve çiçeğimizi örerek dikiyoruz. Kolay gelsin..

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Gelinlik lif modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ