Koronavirüste Gelinlik Seçimi için Nelere Dikkat Etmeli?

Koronavirüste Gelinlik Seçimi için Nelere Dikkat Etmeli?

Uzun bir süredir yaşamımızda olan koronavirüs salgını pek çok alışkanlığımızın değişmesine, yeniden şekillenmesine neden oldu. Ülkemizde salgınla mücadele döneminde bir süre nikahlar ve düğünler yapılamadı. Bu yazla ilgili endişeleri olan düğün planlayan çiftler geçtiğimiz ay düğün ve nikahların yapılmasına izin verilmesiyle hazırlıklarına kaldığı yerden devam etmeye başladı. Ancak bu gibi organizasyonlar için bazı kurallar getirildi. Düğün hazırlıklarının en önemli aşamalarından olan gelinlik seçimi de bu noktada bazı püf noktalarına dikkat edilmesi gerekiyor.

Gelinlik Seçimi

Koronavirüste Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında artık düğünler daha az kişiyle yapılıyor. Organizasyonlarda sosyal mesafe ve maske kullanımı kuralı geçerli oluyor. Ayrıca halay, oyun havası gibi müzikler çalınarak beraberce yakın mesafede dans etmek de bu dönemde getirilen yasaklar arasında yer alıyor. Düğünlerde bu dönemde sadece fonda müzik çalınabiliyor. Gelin ve damatla ve diğer misafirlerle yakın temasta bulunmamak, sarılıp kucaklaşmamak da bir diğer kural olarak biliniyor. Peki, evlenecek olan genç kızlar koronavirüs döneminde gelinlik seçimi için nelere dikkat etmeliler?

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilecekler

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Gelinlik seçimi her dönem olduğu gibi bu dönemde de önem taşıyor. 2020 gelinlik modelleri Helen tarzı modellerden oluşuyor. Bu tarzın tercih edilmesinin sebebi tarlatansız ya da düşük numara tarlatan kullanılması olarak göze çarpıyor. Bunun nedeni ise Helen gelinlik modelleri ile gelinlerin daha rahat etmesi ve temiz bir düğün geçirmesi olarak belirtiliyor. Bu gelinlikler daha düze ve daha rahat edilen gelinlik modelleridir. Koronavirüs döneminde gelin tacı ve gelin buketlerinde ise abartısız ve soft modeller tercih ediliyor.

Sitemizde yer alan Eksiksiz Çeyiz Listesi Hazırlama Nasıl Olur? başlıklı yazımız da evlenecek olan takipçilerimiz tarafından ilgile okunuyor.

Koronavirüste Gelinlik Seçimi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ