Canım Anne

Genç Kalmak İçin Az Tartışın!

Genç Kalmak İçin Az Tartışın!

Tartışmak insanların doğasında vardır. Kendi inandığı düşünceyi karşı tarafa aşılamak ister. Bunu yaparken de olumsuzluklar olabilir. Tartışmak yeri gelince olumlu sonuçlar doğururken yeri gelince de olumsuz sonuçlar doğurabilir. Tartışma, yeri geldiği zaman şarttır ama çoğu zamanda gereksizdir ve olumsuzlukları insanları oldukça etkiler. Tartışmayı bilmeyen insanlarla için bu oldukça zorlu bir süreç haline gelir. Bu da insanı olumsuz etkiler. Özellikle bizi sevdiğimiz

bir insanla yaptığımız tartışmanın sonucu daha olumsuz etkileyecektir.

genc-kalmak-icin-az-tartisin

Çok fazla münakaşanın içinde bulunmak insanı yıpratır, yorar ve yaşlandırır. Yaşlandırmanın yanı sıra iki taraf içinde kalp kırıcı etkisi olabilir. İki taraf için de üzücü sinir bozucu olabilir. Özellikle de sevdiğiniz bir insanla tartışırken söylediği her söz yaralayıcı olabilir. Sevdiğiniz bir insanla tartışırken onun ağzından çıkan sözleri yıllar boyunca unutamazsınız. Bu sizi derinden etkiler ve aranızda kırgınlık olur. Mutsuz olursunuz ve bu insanı ciddi anlamda yorar. Sinir, stres, mutsuzluk ve çok düşünce bir araya geldiği zaman insanı müthiş yıpratır, her hastalığı beraberinde getirir ve çabuk yaşlandırır.

Hayatımızda tartışma sonucu oluşacak olumsuzluklarla başa çıkmanın temel yolu tartışmamaktır. Mecbur kalınmadığı sürece tartışmaya girmeyerek dostlarımızla aramızdaki bağı güçlü sağlam tutabiliriz. Kendimizde oluşabilecek tartışmanın getirdiği olumsuzlukları hiç yaşamamış oluruz. Sinir stres üzüntü mutsuzlukve kalp kırılmasının önüne geçerek daha uzun süre genç kalabiliriz.

genc-kalmak-icin-az-tartisin

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: