Gerçek Kaşar Peyniri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Kaşar Peyniri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Kaşar Peyniri Nasıl Anlaşılır?

Kalsiyum ve vitamin deposu olan kaşar peyniri alırken oldukça dikkatli ve seçici olmalısınız. Sağlıklı bir yaşam için yediğiniz kaşarı eğer doğru ve gerçek olanını seçmezseniz sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Lezzeti ile özellikle de kahvaltı sofralarının baş tacı olan kaşar peyniri seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz doğru kaşar peyniri seçiminde size yardımcı olacaktır.

Kaşar peyniri ne yazık ki bazı merdiven altı firmalar tarafından da üretilmektedir. İçine atılan birçok kimyasal yüzünden de sağlığımız için olumsuz etki yaratmaktadır. Ancak siz gerçek ve kaliteli kaşarın nasıl olduğunu bilir ve ona göre seçim yaparsanız hiçbir sorun yaşanmayacaktır. İşte gerçek kaşar peynirini anlamanın başlıca yolları;

  • Gerçek kaşar peynirinin ana maddesi peynir değil süttür. Bu yüzden aldığınız kaşar peynirinde süt tadı olmalıdır. Bu keskin tadı yerken mutlaka almalısınız.
  • Rengi sarıya dönük olan kaşarlar kaliteli ve gerçek kaşarlardır.
  • Sert yapılı olmalıdır. Yumuşak yapıda olan peynirler gerçek kaşar peyniri değildir.
  • Kaşarın kendine has bir kokusu vardır. Bu yüzden kaşar alacağınız zaman koklayınız ve o kokuyu almaya çalışınız.
  • Kahverengiye dönük, koyu sarı renkte olan kaşar peynirleri içinde birçok kimyasal barından ürünlerdir. Bunlardan sağlığınız için uzak durunuz.
  • Keserken bıçağa margarin gibi yapışan kaşar peynirleri de kalitesizdir.

gercek-kasar-peyniri-nasil-anlasilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ