Gerçek Tereyağı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Tereyağı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Tereyağı Nasıl Anlaşılır?

Ülkemizde sık tüketilen hayvansal yağlardan biri olan tereyağı sağlık içinde oldukça faydalıdır. Ancak tereyağının faydalarından yararlanmak için gerçeğini tüketmeniz gereklidir. Ne yazık ki piyasa da hazır, paketlenmiş olarak satılan tereyağlarının birçoğunda katkı maddesi ve koruyucu bulunmaktadır. Bu yüzden tereyağı alırken dikkatli olmalı, gerçek olup olmadığına emin olmalısınız.

Tereyağı hemen hemen her yemekte kullanılabilen bir yağdır. Alacağınız yağın kaliteli ve gerçek tereyağı olup olmadığını anlamak için birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterlidir. Gerçek tereyağını anlamanın yolları ise aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek sizlerde gerçek, lezzetli ve kaliteli tereyağı tüketebilirsiniz.

gercek-tereyagi-nasil-anlasilir

  • Gerçek tereyağını kokusundan tanıyabilirsiniz. Gerçek tereyağları kesinlikle katı yağlar, margarinler gibi kokmaz. Tereyağının kendine has bir kokusu, aroması vardır. Marketlerden aldığınız tereyağları genellikle margarin gibi kokar. Bu tarz olan yağlardan uzak durunuz.
  • Gerçek tereyağı oda sıcaklığında erimektedir. Buradan hareketle gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz.
  • Gerçek tereyağı ocağa koyulduğunda ve eridiğinde köpük oluşmaktadır. Eğer aldığınız tereyağı gerçek ve taze ise köpük çıkacaktır.
  • Ucuz, kalitesiz, hijyen koşullarına uyulmadan satılan tereyağlarını kesinlikle satın almayınız. Tereyağı uzun uğraşlar ve emekler sonucu ortaya çıktığı için parası da ona göre olacaktır. Çok ucuz olan tereyağlarından kaçınınız.
  • Tereyağının gerçek olduğunu anlamak için bir parça koparınız ve sıcak suyun içine atınız. Eğer bütün halde erirse gerçek parçalara bölünerek erirse gerçek değildir.

gercek-tereyagi-nasil-anlasilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ