Giysilerdeki Tüylenme Nasıl Azaltılır ve Temizlenir?

Giysilerdeki Tüylenme Nasıl Azaltılır ve Temizlenir?

Kazak ve giysilerdeki tüylenme sorunu birçok kadının ortak dertlerinden biridir. Giysilerdeki tüylenmeyi elbette ki tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir. Ancak yıkama ve kullanım koşullarına dikkat ederek bunu geciktirebilirsiniz. Pantolonların etiket bölümleri ve fermuar bölümleri başka giysiler ile temas ettiğinde daha fazla tüylenmeye sebep olmaktadır. Kullanım da buna dikkat edebilir ve tüylenmeyi azaltabilirsiniz. Aynı zamanda çantalarda aynı etkiyi yaratmaktadır.

Yıkma esnasında tüylenmeyi azaltmak için makinenizi fazla doldurmayın ve deterjanı az koymayınız. Deterjan giysilerde kayganlık yarattığı için sürtünmeyi buna bağlı olarak da tüylenmeyi azaltacaktır. Yünlü kıyafetleriniz için yün programı kullanmalı ve ayrıca sıvı deterjanları kullanmalısınız.


Giysilerinizdeki tüylenme giysinin ipi ve kumaşı ile doğrudan alakalıdır. Ne kadar dikkat ederseniz edin illa ki tüylenme olacaktır. Bunun içinde bazı püf noktalarına dikkat ederek temizlik yapabilir ve giysilerinizin daha iyi ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.


Giysilerdeki tüylenmeyi temizlemek için en etkili yollardan biri de jiletlemektir. Ancak bu işlemi yaparken oldukça dikkatli olunmalı ve kıyafetlere zarar verilmeden yapılmalıdır. Öncelikle giysinizi düz bir zemine yatırın ve yukarıdan aşağıya doğru dikkatlice jiletleyin.


Tüylenme sorunu için bir diğer çözüm yolu ise koli bandıdır. Kuvvetli yapıştırma etkisine sahip olan koli bandını giysilerinizin tüylenmiş kısımlarına iyice yapıştırın ve birden çekin. Bir kısmını temizlediğini göreceksiniz. Ancak tüylenme olalı çok olmuş ise tiftiklenmiş ve toplanmış olacaktır. Bu durumda koli bandı işe yaramayabilir.
Bunların haricinde ise giysilerinizdeki tüyleri temizlemek için özel aletler satılmaktadır. Bunlardan satın alarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüy temizleme aleti, kazak tüyü alma makinesi, kazak tüy ve tiftik temizleme aleti adları ile bulmanız mümkündür.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ