Canım Anne

Gizli Şeker Deposu Olan Yiyecekler

Gizli Şeker Deposu Olan Yiyecekler

Gizli şeker deposu olan yiyecekler nelerdir, hangi meyve-sebzeler veya hazır yiyecekler şeker açısından tehlikeli içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Çoğumuz yediğimiz sebze, meyve kısaca yiyeceklerin içerisinde yer alan şeker oranını bilmeden tüketiriz. İçerisinde şeker olmasını tahmin etmediğimiz ve sağlıklı sanıp yediğimiz oldukça fazla yiyecek vardır. Çoğu kişi tatlı yemiyorum meyve yiyorum şeker tüketmiyorum sanır. Fakat meyvelerin içerisinde işlenmemiş şeker bulunmaktadır. Aşağıdan içerisinde yüksek oranda şeker bulunan ve az tüketmemiz gereken gizli şeker deposu olan yiyecekler nelerdir öğrenebilirsiniz.

Gizli Şeker Deposu Olan Yiyecekler

Konserve Yiyecekler: Konserve içerisinde satılan sebze, meyve veya garnitürler gizli şeker deposu yiyeceklerin başında gelmektedir. Bu tür yiyecekler daha lezzetli olsun diye şeker oranı arttırılmaktadır.

Form Ürünler: Form adı altında satılan çikolatalar, bisküviler kısacası yağsız olarak yansıtılan diyet ürünleri oldukça tehlikelidir. İçerisinde yağ yok diye kanıp aldığımız bu ürünler şeker deposudur. Normal bir çikolatalı ürünle içerisinde hemen hemen aynı seviyede şeker bulunmaktadır.

Mısır Gevrekleri ve Diyet Atıştırmalıklar: Mısır gevrekleri çoğu kişinin diyet listesinde sabah kahvaltısının vazgeçilmezidir. Fakat mısır gevreklerinde de yüksek oranda şeker bulunur. Bu nedenle mısır gevreği yerine sabahları yulaf gevreği yemeniz daha sağlıklıdır. Aynı şekilde diyet atıştırmalıklar da şeker açısından riskli yiyecek grubundadır.

Meyveli Yoğurtlar: Sağlıklı gibi görünen oysaki yüksek şeker barındıran meyveli yoğurtlar içerisinde bunun yanı sıra katkı maddeleri de bulunmaktadır. Bu nedenle uzak durulması ve fazla tüketilmemesi gereken yiyecekler arasındadır.

Marketten herhangi bir hazır yiyecek aldığınızda mutlaka içerisindeki şeker oranına bakın. Özellikle de 10 gram üzerinde şeker bulunduran yiyeceklerden uzak durun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ