Canım Anne

Göbek Düşmesi Nasıl Geçer

Göbek Düşmesi Nasıl Geçer

göbek düşmesi
Komşumun çocuğu rahatsızlanmış karnım ağrıyor, duramıyor yerinde çocuk çok fenaydı..
doktora gitmişler göbek düşmesi demişler. Doktorda aşağıda ki belirtilen tedaviyi tavsiye edilmiştir. Tavsiyemiz doktor kontrolünde yapılmasıdır.
Göbek düşmesinin nedenleri genellikle halk arasında ağır eşya kaldırma nedenine bağlanır. Göbek düşmesi, ağır bir eşya kaldırdıktan sonra göbeğinizin yerinden kayarak vücutta başka bir noktaya yönelmesi nedeniyle oluşur. Göbek düşmesi hastalığının belirtileri; Halsizlik, yürümede zorlanma, ateş, ishal ve kusma olarak sıralanabilir. Ekseninden başka bir noktaya inen göbek, ağır kaldırmanın da etkisiyle vücutta yukarıdaki belirtilere sebep olmaktadır. Göbek düşmesi genellikle geleneksel yollarla tedavi edilmektedir. Göbek düşmesinin tedavisi için birçok farklı yöntem bulunmakla birlikte en yaygın olarak kullanılan yöntem bardak çekme yöntemidir.

Elinize, ateşten etkilenmeyen bir metal çubuk, çatal, bıçak veya çöp şiş vs. alarak ucuna küçük bir parça pamuk sarıp kolonya veya alkolle veya ispirto ile ıslatın. Sonra çakmakla ateşleyin, kalın camlı bir bardak veya kupanın içini ısıtıp bardağın ağız kısmını göbeğe yapıştırın.Bir diğer yöntem de; göbeğe büyük yumurta büyüklüğünde pamuk yerleştirip üzerine 3 tane kibrit çöpü takın ve çöplerin ucunu ateşleyip üstüne bardağı kapatın, içi ısınan bardak göbeğinizi yukarı doğru çekecektir, biraz bekletip kuvvetli ve sert bir şekilde bardağı çekin, göbek yerine gelecek ve sancı geçecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. melis dedi ki:

  bende zıblamıştım biraz fazla 2 hafta agrısı geçmedi

 2. Beyzanur dedi ki:

  Melis peki göbegin yerine geldimi öyle yapinca ???

 3. Erkan dedi ki:

  İzmirde oturuyorum benimde çok sık göbeğim düşüyor bir yaşlı teyze var o yapıyor fakat isim ağır olduğu için gene düşüyor bunun hesin tedavisi yokmu bilen varmı

 4. samed dedi ki:

  Bu şekilde iyi olmaz Göbek sırt bel tarafından çekilir gobekten bardaklaa çektiğin zaman aynı ağrıyı yine çekersin
  BEL boşluğundan Deriyi tutarak çekilir Çekilirken tık tık diye ses geliyor zaten bu tedaviyi yaparken acı felan hisetmezsiniz masaj gibi birşey.

 5. Hasan kul dedi ki:

  Göbeği kaçan arkadaşlar

 6. sevgi dedi ki:

  melis yerine geldimi peki göbegin cnm

 7. sevgi dedi ki:

  melis cnm göbegin yerine geldimi peki

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın